Блокування сайтів - Парламентський комітет з нацбезпеки схвалив законопроект про блокування сайтів - Україна - dt.ua

Парламентський комітет з нацбезпеки схвалив законопроект про блокування сайтів

4 липня, 2018, 17:15 Роздрукувати

Законопроект попередньо схвалений з низкою застережень. Зокрема, повинні бути враховані вимоги європейської Конвенції про захист прав людини і основних свобод.

Парламентський комітет підтримав законопроект про блокування сайтів © Василь Артюшенко, DT.UA

Парламентський з питань національної безпеки і оборони рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроект (№6688), який дозволяє тимчасово блокувати інформаційні ресурси.

Запропоновано підтримати законопроект за основу з низкою застережень, які озвучив його автор і член комітету з нацбезпеки Іван Винник.

"Підтримати за основу із зобов'язанням до другого читання вивчити висновки, викладені у рішеннях Європейського суду з прав людини, які я зачитав... з урахуванням вимог та положень Конвенції про основоположні права і свободи людини... чітка процедура можливості оскарження відповідного рішення та певний перелік статей Кримінального кодексу, за якими така міра забезпечення (блокування) може бути застосована", - сказав Вінник.

Читайте також: Парламентський комітет взяв до відома звіт уряду за 2017 рік

Даний законопроект пропонує надати право СБУ забезпечувати за рішенням суду або в інших встановлених законом випадках блокування доступу до певного інформаційного ресурсу.

Блокування доступу до інформресурсів стане ще одним видом санкцій. Крім того, пропонується створити єдиний реєстр виконання судових рішень та застосування санкцій у сфері телекомунікацій.

Провайдерів телекомунікацій планують зобов'язати за власні гроші закуповувати та встановлювати технічні засоби, необхідні для блокування доступу до інформаційних ресурсів, а також обмеження і припинення надання телекомунікаційних послуг.

Кримінальний кодекс України пропонується доповнити новою статтею, відповідно до якої підставою для блокування інформаційного ресурсу та вилучення з нього інформації за рішенням суду буде поширення через цей ресурс інформації "з використанням якої відбуваються тяжкі і особливо тяжкі злочини".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >