Парламентери розглядають варіант виборів у Донбасі через 90 днів після амністії - ЗМІ

Поділитися
Парламентери розглядають варіант виборів у Донбасі через 90 днів після амністії - ЗМІ Політична підгрупа уточнює тези щодо модальності виборів у Донбасі © sq.com.ua
Найбільше розбіжностей викликають питання акредитації ЗМІ та участі політичних партій у місцевих виборах, повідомляє "Інтерфакс" з посиланням на джерело в Тристоронній контактній групі.

Учасники підгрупи з політичних питань тристоронньої контактної групи по Україні близькі до узгодження позицій щодо модальності місцевих виборів у Донбасі, повідомило "Інтерфаксу" в понеділок, 25 січня, джерело на переговорах.

"Підгрупа з політичних питань інтенсивно працює. Готуються уточнені тези щодо модальності виборів. За деякими позиціями узгодження пройшло, за деякими залишаються питання", - сказав співрозмовник агентства.

Він уточнив, що сторонам поки не вдалося виробити узгоджену позицію щодо питань акредитації ЗМІ та участі політичних партій у місцевих виборах.

У свою чергу представник так званої "ЛНР" Владислав Дейнего повідомив "Інтерфаксу", що згідно з чинною нормативно-правовою базою місцеві вибори можуть пройти не раніше ніж через 90 днів після вступу в силу закону про амністію для учасників подій на Донбасі.

За його словами, для підвищення ефективності процесу політичного врегулювання було прийнято рішення про паралельну реалізацію ряду норм, що містяться у Комплексі заходів.

"Для того, щоб кандидати могли включитися в процес підготовки виборів, необхідно набрання чинності закону про непреслідування учасників подій у Донбасі, паралельно повинні прийматися узгоджені поправки до Конституції України і закону про місцеві вибори. Після набуття чинності поправок ми вже на наступний день можемо провести вибори. Таким чином, у відповідності з чинними нормами від вступу в силу закону про амністію до проведення виборів повинно пройти 90 днів", - сказав Дейнего.

Читайте також: Документ з амністії у Донбасі створений під редакцією посла ОБСЄ П'єра Мореля - Сайдик

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що підготовка до виборів в окупованих територіях Донбасу повинна забезпечуватися за участю компонента безпеки Євросоюзу, або поліцейського контингенту ОБСЄ.

Джерела ZN.UA в АП і Радбезі заявляють, що сьогодні закони про особливості місцевого самоврядування в ОРДЛО та амністії для учасників подій на частині території Донецької і Луганської областей цікавлять Кремль більше, ніж конституційні зміни.

15 грудня 2015 року голова ОБСЄ у Мінську Мартін Сайдик заявив, що неофіційний робочий документ з питань амністії учасників бойових дій на Донбасі сформований на переговорах Тристоронньої контактної групи по Україні. Його підготовкою займався координатор робочої групи з політичних питань Тристоронньої контактної групи, французький дипломат П'єр Морель.

5 січня 2016 року представник президента України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко заявила, що українська сторона вивчає досвід багатьох країн щодо амністії, проте до підготовки законопроекту про амністію бойовиків незаконних збройних формувань так званих "ДНР" і "ЛНР" ще не приступала.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі