Останньою краплею для Громадської ради доброчесності стала амністія суддів Майдану

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Останньою краплею для Громадської ради доброчесності стала амністія суддів Майдану Координатор Громадської ради доброчесності розкрила подробиці припинення співпраці з ВККС © business.ua
У Громадській раді доброчесності не втрачають надії на очищення судів від недоброчесних суддів.

Громадська рада доброчесності припинила свою участь у кваліфікаційному оцінюванні суддів після того, як Вища кваліфікаційна комісія суддів фактично амністувала суддів Майдану, пише в своїй статті для DT.UA Галина Чижик, координатор Громадської ради доброчесності.

"У положенні про проведення оцінювання з'явилася норма, в якій зафіксовано: ВККС буде ігнорувати всі висновки ГРД про свавільні судові рішення, якщо суддів не притянгнули за такі рішення до відповідальності. А 85% суддів Майдану, як відомо, досі до відповідальності не притягнуті. І ВККС дала їм зелене світло на кваліфікаційному оцінюванні", - наголошується в матеріалі.

Координатор Громадської ради доброчесності нагадала, що 20 лютого, в річницю розстрілів на Майдані, родичі героїв Небесної Сотні прийшли до ВККС з вимогою скасувати амністію суддям, які ухвалювали свавільні рішення проти учасників протестів. Пройшов місяць, звернення сімей, як і звернення ГРД, ВККС просто ігнорувала.

Чижик також повідомила, що ВККС налагодила конвеєр, що не має нічого спільного з ретельної суддівської перевіркою. "Порівняння: у минулому році співбесіди з 380 кандидатами у Верховний суд тривали з квітня по липень, у цьому ж році за такий же період ВККС планує перевірити 2800 суддів, і ще 3000 - до кінця року. У перший день співбесіди з суддями тривали по три–шість хвилин", - розповіла вона.

"Громадська рада доброчесності вийшла з процесу кваліфікаційного оцінювання не тому, що "вони погані, а ми хороші". Єдина мета - зупинити цей конвеєр і домогтися проведення процедури належним чином - в реальні терміни, на підставі спільно вироблених правил за прозорою процедурою. Тому що іншого шансу очистити суди від недоброчесних суддів у нас не буде. ГРД озвучила п'ять чітких вимог і готова сісти за стіл переговорів", - сказала координатор Громадської ради доброчесності.

Докладніше читайте у матеріалі Галини Чижик "ВККС проти ОСД: що відбувається за лаштунками судової реформи" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі