Основними фігурантами справ про інсайдерські операції банку "Фінанси та кредит" є його топ-менеджери

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Основними фігурантами справ про інсайдерські операції банку "Фінанси та кредит" є його топ-менеджери Правоохоронці часто не помічають Жеваго, розслідуючи справи про інсайдерські операції в його банку © ФК Ворскла
Власник банку все ж фігурує в кількох кримінальних провадженнях, проте у нього є депутатська недоторканність.

Основними фігурантами кримінальних справ про інсайдерські операції банка-банкрута "Фінанси і кредит" стають його топ-менеджери, в той час як власник банку – Костянтин Жеваго, найчастіше залишається поза увагою правоохоронців.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Юрій Сколотяний і Роман Івченко. Автори відзначають, що в кількох кримінальних провадженнях про инсайдерське кредитування в банку "Фінанси та кредит" правоохоронці акцентують увагу на тому, що позики надавалися в період залучення банком рефінансування НБУ.

"Хоч як парадоксально, але основними фігурантами кримінальних проваджень про інсайдерські операції "ФіК" є топ-менеджери банку. Безумовно, вони не могли не розуміти, що при видачі відповідних кредитів порушували як мінімум "дух" закону... Разом з тим, коли під час слідства з приводу сумнівного одержання кредитів структурами Жеваго в банку Жеваго у силовиків, як правило, не виникає питань до самого Жеваго, це викликає як мінімум подив", – йдеться в статті.

Івченко та Сколотяний, при цьому, звертають увагу на кілька проваджень, в яких все ж фігурує власник банку.

"Наприклад, кримінальне провадження №12016100080004902 порушене за фактом "здійснення посадовими особами ПАТ "Банк "Фінанси та кредит" і власником банку шахрайських дій". Але як воно обернеться в підсумку, треба ще подивитися.", – вказують автори.

Журналісти нагадали також, що в кінці жовтня 2016-го генпрокурор Юрій Луценко повідомляв, що правоохоронці викрили службових осіб банку "Фінанси та кредит", які з допомогою нерезидентів, у тому числі офшорної компанії, кінцевим бенефіціарним власником якої є громадянин України - екс-помічник нардепа, незаконно вивели активи банку на суму понад 1 млрд грн.

постанові Печерського райсуду Києва від 27 жовтня 2016 р. щодо кримінального провадження №12015100010000279 за підозрою екс-голови правління "ФіК" В.Хливнюка (за різними даними, перебуває за кордоном) у присвоєнні коштів фінустанови згадується про його можливу змову з помічником народного депутата України - бенефіціарного власника банку "Фінанси та кредит". Слід розуміти, мався на увазі саме К.Жеваго?", –задаються питанням автори.

Івченко та Сколотяний відзначають, що незалежно від ходу слідства по даних справах, у Костянтина Жеваго, крім капіталу і зв'язків, є депутатська недоторканність.

Детальніше про ситуацію навколо банку-банкрута "Фінанси та кредит" і судові позови держави до бізнес-структур Костянтина Жеваго читайте у статті Юрія Сколотяного і Романа Івченка "Банківські борги Жеваго перед державою: ритуальна боротьба" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі