Телебачення в Україні - Основним джерелом політичної інформації для української молоді залишається телевізор - Україна - dt.ua

Основним джерелом політичної інформації для української молоді залишається телевізор

27 листопада, 2017, 18:42 Роздрукувати

Українська молодь не дуже цікавиться політикою. Про політичні події дізнається з телевізора та з мережі інтернет.

Вплив російської пропаганди на молодих українців – мінімальний, української – великий © Василь Артюшенко, DT.UA

Серед джерел інформації про політичні події для молоді у віці 14-29 років інтернет (50%) поки що поступається телебаченню (60%); винятком є Київ, де інтернет переважає як джерело інформації, свідчать дані дослідження, реалізованого Центром "Нова Європа" та Фондом ім.Фрідріха Еберта спільно з компанією GfK Ukraine.

Як зазначають соціологи, результати попередніх опитувань засвідчують, що телебачення поволі здає позиції ключового ЗМІ, адже ще в 2010 році телебачення було основним джерелом для 90% молоді.

Наступні за популярністю джерела — розмови з друзями (21%) та обговорення в сім'ї (15%), а також соцмережі (12%). Радіо та щоденні газети взагалі не користуються увагою молоді — вони є джерелом знань про політику тільки для 7% і 4% молодих людей, свідчать дані дослідження компанії GfK Ukraine.

Водночас вплив російського телебачення та інтернет-сайтів на українську молодь мінімальний: приміром, 49% респондентів дивляться українське телебачення і тільки 2% — російське. Навіть на Сході та Півдні України зберігається істотна різниця: українське телебачення там популярне серед 30% і 37% молоді відповідно, тоді як російське — лише серед 4% і 1%.

1
GfK

Опитування проведено у липні-серпні 2017 року серед 2000 респондентів у віці 14-29 років методом особистого інтерв'ю вдома у респондента в усіх регіонах за виключенням окупованих територій. Теоретична похибка не перевищує 2,2%. Окрім кількісного опитування, в межах дослідження також було проведено 4 фокус-групи з молоддю 18-29 років у Львові, Одесі, Харкові та Чернігові.

Читайте також: Українцями за національністю вважають себе 95% молодих людей

Як свідчать дані дослідження, українська молодь у віці 14-29 років здебільшого не цікавиться політикою. Найцікавішою для української молоді є політика України на загальнонаціональному рівні: тих, кому дуже цікаво та скоріше цікаво — 13% від усіх опитаних.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >