Розширення повноважень Нацгвардії - діапазон адміністративних порушень, зазначених в законопроєкті, необґрунтовано широкий - Україна - dt.ua

Організації звернулися до уряду стосовно неприпустимості надання поліцейських функцій Нацгвардії

10 квітня, 12:28 Роздрукувати

Підписанти звернення вважають, що діапазон адміністративних порушень, зазначених в законопроєкті, необґрунтовано широкий.

Напередодні комітет Ради підтримав розширення повноважень Нацгвардії © МВС України

Парламент повинен утриматися від надання військовослужбовцям Національної гвардії України поліцейських функцій та відхилити законопроект №3105. Про це йдеться в спільному зверненні правозахисних та громадських організацій, опублікованому на сайті Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів.

Як відомо, цим законопроєктом серед іншого пропонується надати військовослужбовцям Нацгвардії  право складати протоколи про адміністративні правопорушення, затримувати, доставляти та/або передавати органам правопорядку осіб, які вчинили або лише підозрюються у вчиненні адміністративного правопорушення, проводити особистий огляд і огляд речей громадян та здійснювати інші, не властиві для військових функції.

Підписанти звернення вважають, що діапазон адміністративних порушень, зазначених в законопроєкті, необґрунтовано широкий.

Окрім того, занепокоєння викликає надання права військовослужбовцям НГУ "застосовувати технічні прилади і технічні засоби, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, засоби фото- і кінозйомки, відеозапису, у порядку, визначеному нормативно-правовими актами Міністерства внутрішніх справ України".

"Вказане створює потенційну можливість здійснення військовослужбовцями НГУ прихованого спостереження за особою, річчю або місцем, яке по-суті є видом негласних слідчих (розшукових) дій і має проводитись у порядку, передбаченому ст. 269 Кримінального процесуального кодексу України за рішенням суду та лише уповноваженими органами, до яких НГУ не відноситься", - йдеться у зверненні.

Правозахисні та громадські організації впевнені, що зазначені зміни до законодавства можуть призвести до зловживань владними повноваженнями з боку посадових осіб НГУ та надмірного обмеження прав і свобод людини і громадянина. 

Читайте також: Нацгвардія затримала підозрюваного у співпраці з бойовиками — штаб

Нагадаємо, що парламентський комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроєкт №3105 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про вдосконалення правових засад діяльності Національної гвардії України". Документом передбачено розширення повноважень Нацгвардії при охороні громадського порядку.

Зокрема, документом пропонується дозволити військовослужбовцям Нацгвардії:

- приймати заходи, спрямовані на припинення кримінальних і адміністративних правопорушень;

- складати протоколи про адміністративні правопорушення;

- затримувати, доставляти і/або передавати правоохоронцям осіб, які вчинили або підозрюваних у вчиненні адмінправопорушення, а також тих, хто порушив встановлений пропускний режим або напав на військові об'єкти Нацгвардії, а також на об'єкти, які вона охороняє.

Законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді 21 лютого народні депутати з фракції "Слуга народу".

 

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >