Вступ до ВУЗУ - Опитування показав зв'язок між достатком сім'ї та успішністю учня в школі - Україна - dt.ua

Опитування показало зв'язок між достатком сім'ї та успішністю учня в школі

19 червня, 2016, 08:24 Роздрукувати

Достаток сім'ї дає можливості для занять з репетиторами, а також вибору школи з більш кваліфікованими вчителями.

Діти з заможних сімей вчаться краще

Успішність навчання в школі залежить від того, наскільки заможна сім'я учня - діти із заможних сімей, найімовірніше, краще вчаться в школі.

Про це свідчать результати соціологічного дослідження "Соціально-економічний портрет студентів", проведеного компанією GfK Ukraine на замовлення аналітичного центру CEDOS, які наводить у своїй статті для DT.UA Оксана Онищенко.


онщ_2

Серед учасників опитування 13% мали репетитора з одного предмета, 46 — з кількох, взагалі не займалися додатково — 41%.

Читайте також: У 2015 році за кордоном навчалися 53 тисячі українських студентів

Результати опитування свідчать, що що роль репетиторів для відмінників не така велика: з тих, хто мав репетиторів, на бюджет змогли вступити 71%, а з тих, хто не мав, щасливими студентами-бюджетниками стали 67% . А ось у "хорошистів" різниця відчутніша: серед тих, хто займався додатково з кількох предметів, на бюджет вступили 53%, а серед тих, хто не займався, — 40%.онщ_6

Ці дані піддають сумніву поширену думку, що сподіватися на школу не варто, що скласти успішно ЗНО і вступити на бюджет без занять із репетитором неможливо, зазначає Онищенко.


онщ_7

"Статки сім'ї — це можливості для додаткових платних занять з репетиторами, а також вибір школи з хорошою матеріальною базою та більш кваліфікованими вчителями (адже доплата вчителям і поліпшення матеріально-технічної бази відбувається, як правило, за рахунок батьківських "благодійних" внесків, які по кишені далеко не всім)", - йдеться в статті.

Нагадаємо, у нинішньому році Міністерство освіти і науки планує скоротити державне замовлення у ВУЗах на 10,8% порівняно з 2015 роком, заявила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Детальніше про українських абітурієнтів читайте в статті Оксани Онищенко "Як обирають професію майбутні студенти?" у свіжому випуску тижневика "Зеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >