ООН закликала забезпечити безперервність розслідувань справ Майдану

Поділитися
ООН закликала забезпечити безперервність розслідувань справ Майдану Винні у вбивстві деяких протестувальників і досі не встановлені
Протести на Майдані розпочалися шість років тому в цей день.

Моніторингова місія Організація Об'єднаних Націй з прав людини закликала Генеральну прокуратуру України та Державне бюро розслідувань забезпечити безперервність розслідування справ Майдану. Відповідне повідомлення пресслужба місії ООН опублікувала у Facebook.

"Шість років тому в цей день розпочалися протести на Майдані. 96 чоловіків та 2 жінки були вбиті або померли в результаті насильства між 21 січня та 20 лютого 2014 року. Донині розслідуванням не встановлені винні у вбивстві 17 протестувальників (серед них – одна жінка) та 13 правоохоронців", - йдеться у пості.

ООН закликає Генеральну прокуратуру та Державне бюро розслідувань не переривати розслідування у справах Майдану. "Вкрай важливо не допустити будь-якого переривання розслідування, яке вже позначено затримками", - переконані в ООН.

Як повідомлялося раніше, адвокат Небесної сотні Євгенія Закревська на своїй сторінці у Facebook повідомила про те, що через те, що Верховна Рада не проголосувала за зміни в законі про ДБР, слідство у справах Майдану буде зупинено з 20 грудня.

З 20 листопада Генеральна прокуратура України позбавляється функції досудового розслідування кримінальних проваджень, але залишає за собою процесуальне керівництво у них. Всі незавершені розслідування генпрокуратура повинна передати ДБР, НАБУ, СБУ та іншим правоохоронним органам.

Зазначимо, що ДБР отримало у спадок всю підслідність Генпрокуратури, включно зі злочинами чиновників, суддів, прокурорів, правоохоронців, а також військовослужбовців. Надпотужний правоохоронний "монстр" може переслідувати навіть керівництво НАБУ і САП. Інакше кажучи, контроль над ДБР в недоброчесних політичних руках може значно ускладнити життя як політикам, так і антикорупційним органам. Проте поки не ускладнив, переважно через неефективне керівництво цією установою. Плацдарм його неефективності закладений ще в ході прийняття профільного Закону про ДБР.

Докладніше читайте в матеріалі Олександра Леменова "Сім фальшивих нот Труби" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі