Олександр Щербина: "Я не впевнений, що силами військових частин першого ешелону можна було брати Іловайськ"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Олександр Щербина: "Я не впевнений, що силами військових частин першого ешелону можна було брати Іловайськ" © стоп-кадр
DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть для інших.

Професійний військовий, полковник, командир 17-го батальйону української армії в 2014-2018 рр. Олександр Щербина - герой нового відео-проекту ZN.ua_Календарь, розставляє свої акценти в ключових подіях цієї війни. Згадуючи, как успехи початкового наступу української армії влітку 2014-го року, так і програні нами битви.

"Так, брали населені пункти, але мусили спіткнутися, -- говорить полковник. --Армія теж не бездонна, і резервів там обмежена кількість. Тим більше було на той момент. Якщо рушили вперед, то це зовсім не означає, що ця ж сама військова частина здатна йти далі. Можуть бути незворотні втрати... На долю тих військових частин, які були в першому ешелоні, випало вдосталь. І я не впевнений, що їхніми силами можна було рухатися далі і брати Іловайськ".

"Щодо Іловайська - не підготувалися. Не можна було брати його нахрапом, -- переконаний Щербина. -- Так, там задум був хороший, усе мало вийти... Але ніхто не очікував, що до нас у спину вийдуть росіяни. Туди були підтягнуті резерви ... тим самим послабили кордон, і так сталося, що вони вийшли в тил"

Відносно відомої колони російського бойовика-найманця Гиркина, якої Україна дозволила передислокуватися зі Слов'янська до Донецька, полковник також має свою думку: "Ми перебували південніше, коли пропустили колону. Чому? ...Може, тому, що прикрилися мирними жителями. Але, звісно, найпростіше знищувати противника тоді, коли він перебуває в колоні на рубежах висунення. Перш ніж він розгорнеться в бойовий порядок"

Очевидно, що проблема загибелі мирних жителів в цій війні для полковника не порожній звук.

"Ми ніколи не стріляли по домівках, -- говорить комбат. -- Вони стріляли з житлових кварталів - це сто відсотків. Але на тому боці, як і на нашому, є будинки, в яких люди не живуть. Може, хтось не стримувався й стріляв по них, але ми так ніколи не працювали... Ми чудово розуміли, що там могли виявитися якась бабуся чи дідусь... мирні жителі... в яких, можливо, тут син або внук... "

Зупинити війну, на думку Щербини, було б швидше дипломатичним шляхом.

"... Шляхом якогось урегулювання, миротворчих місій... Військові - вони прості. Команда "Не стріляти!" - значить, не стріляємо. У війні тільки двадцять- тридцять відсотків навантаження лягає на плечі військових. А відсотків сімдесят - на плечі суспільства, політиків, ЗМІ..."

Увага: у добірці п'ять відео, черга відтворення можна обирати самостійно (зліва від назви відео).

DT.UA запустило відео-проект "Календар" про людей, які живуть і працюють для інших. Проект – це своєрідна спроба допомогти суспільству заглянути в себе, розібратися в смислах і цінностях, помилки і спробах, і спробувати почути себе і заново почати будувати майбутнє.

Проект розвиватиметься обома мовами: українською та російською. І дуже символічно, що ми запустили його в День гідності та Свободи, який має нагадувати нам, що кожен з нас як особистість, і всі ми разом як країна повинні пам'ятати про право кожного на збереження гідності і свободи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі