Окупанти вдарили з мінометів і протитанкових комплексів по позиціях ООС: троє поранених

Поділитися
Окупанти вдарили з мінометів і протитанкових комплексів по позиціях ООС: троє поранених Золоте на Луганщині, де було заплановано розведення, знову опинилося під ворожим вогнем © МВС України
Противник посилив обстріл українських опорних пунктів.

Бойовики російсько-окупаційних формувань посилили інтенсивність обстрілів позицій Об'єднаних сил у Донецькій і Луганській областях, ігноруючи режим припинення вогню. У вівторок, 22 жовтня, противник 13 разів порушив режим тиші, активно застосовуючи міномети, протитанкові керовані ракети (ПТКР), гранатомети і стрілецьку зброю. У ході бойових дій було поранено двох українських військовослужбовців, ще один отримав бойову травму, повідомляє прес-центр штабу ООС.

Шість ворожих обстрілу було зафіксовано в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід", сім – у зоні відповідальності ОТУ "Північ".

Позиції Збройних сил України поблизу Павлополя на Донеччині тричі опинялися під вогнем ПТКР, гранатометів і великокаліберних кулеметів. Опорні пункти на підступах до Водяного окупанти накрили вогнем з мінометів калібру 82 міліметри. По Новотроїцькому противник бив з ручних протитанкових гранатометів (РПГ), а по Новоселівці – зі станкових протитанкових гранатометів (СПГ) і великокаліберних кулеметів.

Українські укріплення в районі ЗАйцевого на Луганщині бойовики тричі накривали вогнем з 82-мм мінометів, обстрілювали з СПГ і великокаліберних кулеметів. Новолуганське також двічі зазавало обстрілів з мінометів калібру 82 міліметри й автоматичних станкових гранатометів (АГС). Південне бойовики обстрілювали з великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї. У районі Золотого, де було заплановано розведення сил і засобів, були зафіксовані провокації із застосуванням стрілецької зброї.

"Протягом поточної доби у результаті обстрілів поранення отримали двоє військовослужбовців Об'єднаних сил, ще один - отримав бойову травму", - повідомили в штабі.

Як повідомлялося, 17 липня учасники ТКГ у Мінську погодили початок "хлібного перемир'я" з півночі 21 липня, а також обговорили підготовку до обміну утримуваними особами.

У перший же день перемир'я бойовики обстріляли позиції ЗСУ з БМП, і двоє українських військовослужбовців загинули, підірвавшись на вибуховому пристрої. 6 серпня в результаті обстрілу Павлополя загинули четверо українських морських піхотинців. Усього за час перемир'я в зоні ООС загинули 27 українських військовослужбовців.

Перед цим ТКГ 19 червня та 2 липня не змогли узгодити чергове "хлібне перемир'я". Також росіяни зірвали оголошення "великоднього перемир'я".

Однак 26 червня українські підрозділи під контролем ОБСЄ були відведені від Станиці Луганської. Однак після відведення військ вогнева активність окупантів в зоні ООС лише посилилася. Тим не менш, 1 жовтня Володимир Зеленський повідомив про погодження так званої "формули Штайнмаєра" й анонсував виведення українських військ із Золотого і Петрівського.

Детальніше про виведення підрозділів Об'єднаних сил з займаних позицій і прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведеннням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі