Окупанти накрили вогнем з важких мінометів позиції ЗСУ на Донеччині та Луганщині

Поділитися
Окупанти накрили вогнем з важких мінометів позиції ЗСУ на Донеччині та Луганщині Українські військові дали відсіч противнку в зоні ООС © facebook / Прес-центр штабу АТО
У ході бойових дій поранення отримали двоє українських військовослужбовців, ворожі втрати уточнюються.

Бойовики російсько-окупаційних формувань посилили обстріли позицій Збройних сил України у зоні проведення операції Об'єднаних сил, задіявши, в тому числі, важкі міномети і бронетехніку. Станом на 18:00 п'ятниці, 26 квітня, окупанти 13 разів порушили режим припинення вогню. Бійці ЗСУ відповідали на ворожі провокації вогнем зі штатної зброї. У ході бойових дій поранення отримали двоє українських військовослужбовців. Втрати противника уточнюються, повідомляє прес-центр штабу ООС.

Більшу частину збройних провокацій було зафіксовано в зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід", де бойовики дев'ять разів обстріляли українські позиції. По опорних пунктах поблизу Павлополя на Донеччині окупанти били з мінометів калібру 120 міліметрів й озброєння БМП. Піски також опинилися під вогнем 120-мм мінометів, Опитне і Мар'їнка двічі зазнавали обстрілу з протитанкових ракетних комплексів. В районі Широкиного були зафіксовані провокації із застосуванням великокаліберних кулеметів. По Мар'їнці і Чермалику бойовики чотири рази відкривали вогонь з гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів і стрілецької зброї.

У зоні відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" під вогнем 120-мм мінометів опинилося Луганське. По Світлодарську і Кримському на Луганщині противник бив з мінометів калібру 82 міліметри та БМП.

"На ворожі провокації підрозділи Об'єднаних сил дали адекватну відповідь... Ситуація в районі проведення операції Об'єднаних сил залишається контрольованою", - відзначили в штабі.

Як повідомлялося, 18 і 24 квітня російська сторона в Тристоронній контактній групі двічі відмовилася погоджувати ініційоване Україною чергове "великоднє перемир'я" в зоні бойових дій у Донбасі.

"Великоднє перемир'я" було попередньо погоджено ТКГ, а федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель і президент Франції Емманюель Макрон під час недавніх переговорів з президентом України Петром Порошенко підтримали цю ініціативу.

7 березня представники Тристоронньої контактної групи в Мінську погодили чергове "весняне перемир'я" з півночі 8 березня – 19-те перемир'я з початку війни в Донбасі. Як і попередні перемир'я, воно у перший же день було порушене бойовиками російсько-окупаційних формувань.

30 квітня минулого року президент Петро Порошенко оголосив про офіційне завершення антитерористичної операції на сході України та початок Операції об'єднаних сил. 16 березня президент призначив генерал-лейтенанта Сергія Наєва командувачем Об'єднаних сил.

Докладніше про перспективи врегулювання ситуації в Донбасі читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна в Донбасі: як примусити Путіна до миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі