Окупанти Криму руйнують дамбу сховища токсичних відходів, бруд іде у море – ЗМІ

Поділитися
Окупанти Криму руйнують дамбу сховища токсичних відходів, бруд іде у море – ЗМІ Незаконні роботи на дамбі тривають
За даними ЗМІ, отруйний пісок використовується для будівництва Керченського мосту.

Російські окупанти українського Криму незаконно видобувають пісок на території Нижньо-Чурбашського хвостосховища в урочищі Плавні неподалік від Керчі. Руйнування дамби, що перешкоджає потраплянню токсичних відходів у море, загрожує екологічною катастрофою.

"Видобуток піску з Плавнів Нижньо-Чурбашського хвостосховища, незважаючи на обурення екологів, громадськості та правоохоронних органів, щодня стає дедалі більшим. Тим страшніше пряме промивання піску, коли злив відбувається безпосередньо в канал, з'єднаний із морем. Таким чином, весь бруд від промивання та видобутку піску йде на міський пляж", - йдеться у повідомленні "Керч.ФМ".

Руйнування дамби та розкриття сховища токсичних відходів також загрожує життю і здоров'ю людей. Видобуток і промивання піску провокують різні захворювання, адже у самому піску містяться миш'як, ванадій, фосфор і залізо у концентраціях, що значно перевищують гранично допустимі норми.

Попри регулярний спротив активістів-екологів і науковців, видобуток токсичного піску не припиняється. За інформацією ЗМІ, він використовується для будівництва Керченського мосту, що з'єднує анексований півострів з країною-окупантом.

У Міністерстві з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ України) наголошують на тому, що вибірка піску з токсичного хвостосховища є прямим порушенням окупантами екологічного законодавства, загрожує здоров'ю людей та екології Чорного моря, пише "Укрінформ".

За даними з відкритих джерел, концентрація отруйних речовин у хвостах перевищує гранично допустиму (ГДК): хрому – в 1420 разів, миш'яку – в 500 разів, фосфору – в 341 раз, заліза – в 370 разів, ванадію – в 3,5 рази, сурми – у три рази. У піску дамби, що межує з відходами, вміст миш'яку в 377 разів вище за норму. Вглибині насипу концентрація небезпечних речовин у 40 разів більше за ГДК.

Довідка ZN.UA
Нижньо-Чурбашське хвостосховище – спеціальна споруда для безпечного зберігання токсичних речовин, призначене для збору отруйних відходів збагачення руд Камиш-Бурунського залізорудного комбінату. Експлуатувалося з 1968 року, скидання пульпи припинилося із зупинкою роботи комбінату у 1994 році.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2018 року на заводі "Титан" (перереєстрований "Кримський титан", пов'язаний із Дмитром Фірташем – ред.) в окупованому Армянську відбулася низка викидів отруйної речовини.

Окупаційна влада Криму назвала причиною викидів випаровування вмісту кислотонакопичувача на філії заводу "Титан" через спеку та брак води. Українська розвідка – потрапляння у відстійники бойового снаряду під час військових навчань Збройних сил РФ.

Від викидів постраждала й прилегла Херсонська область, отруїлися 37 прикордонників ДПСУ, які чергували на пункті пропуску "Каланчак". Згодом завод-забруднювач призупинив роботу, з міста вивезли дітей шкільного та дошкільного віку.

Докладніше про екологічну ситуацію в анексованому Криму читайте в матеріалі Валентини Самар "Хоч плюй у вічі - їм Божа роса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі