Окупанти Донбасу поранили українського військового

Поділитися
Окупанти Донбасу поранили українського військового Бойовики продовжують гатити по українських позиціях із забороненого озброєння © Прес-центр АТО/Facebook
Позиції Об'єднаних сил опинялись під ворожим вогнем з мінометів, бронетехніки і піхотного озброєння.

Напередодні російсько-терористичні війська 14 разів обстріляли позиції українських військових в Донбасі із заборонених Мінськими угодами мінометів, бронетехніки і піхотного озброєння.

У районі відповідальності ОТУ "Схід" на Донеччині бойовики здійснили сім обстрілів. По захисниках Новомихайлівки (двічі), Талаківки та Гнутового гатили з мінометів калібру 82 мм, гранатометів різних систем і стрілецької зброї, а у першому випадку ще й з великокаліберних кулеметів.

Українські позиції у районі Березового обстрілювали зі станкових протитанкових гранатометів і великокаліберних кулеметів, Лебединського – з автоматичних гранатометів і стрілецької зброї, на підступах до Широкиного відкривали вогонь лише зі стрілецької зброї.

У районі відповідальності ОТУ "Північ" на Луганщині окупанти також обстріляли українські укріплення сім разів. Поблизу Кримського та Новотошківського (двічі) гатили з гармат БМП-1 та великокаліберних кулеметів. У першому випадку застосовували ще й ручні протитанкові гранатомети, у другому – гранатомети різних систем і стрілецьку зброю.

Під ворожим вогнем зі станкових і ручних протитанкових гранатометів та великокаліберних кулеметів опинялись опорні пункти ЗСУ поблизу Луганського; із СПГ, автоматичних гранатометів і стрілецької зброї – Травневого і Гладосового.

Від початку доби 19 листопада бандформування дотримувались режиму "тиші" і вогонь не відкривали. Втрат серед захисників України немає.

Нагадаємо, упродовж червня-листопада на сході України відбулося розведення військ на трьох ділянках лінії зіткнення в Донецькій і Луганській областях: поблизу Станиці Луганської (26 червня), Золотого (29-31 жовтня), Богданівки та Петрівського (9-11 листопада).

Розведення військ в Донбасі й імплементація в українське законодавство "формули Штайнмаєра" були умовами Кремля для нової зустрічі в "нормандському форматі" на рівні лідерів країн-учасниць. Однак гарантувати дзеркальне відведення окупаційних військ у Кремлі відмовилися, до того ж президент РФ Володимир Путін пригрозив повернути бойовиків на ділянки розведення, якщо там будуть українські поліція та Нацгвардія.

Відведення ЗСУ почалося попри відсутність семиденного режиму "тиші" і регулярні обстріли бойовиків. Під час попередніх спроб розведення бойовики згодом повертались на залишені позиції.

Докладніше про розведення в Донбасі та прогнозовані наслідки цього кроку читайте в матеріалі Юрія Бутусова "Війна Зеленського: чи можна зупинити Путіна розведенням?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі