Оголошені найкращі історії підприємців-переселенців

Поділитися
Оголошені найкращі історії підприємців-переселенців Переможці конкурсу соціального відео проекту "Великі Історії Малого Бізнесу".
Великі історії малого бізнесу – молоді кінематографісти зняли мотивуючі історії успіху підприємців зі сходу України.

Програма розвитку ООН в Україні оголосила переможців конкурсу соціального відео проекту "Великі Історії Малого Бізнесу".

Молоді українські режисери протягом червня знімали соціальне відео про людей, котрі постраждали у наслідок конфлікту на сході та підприємців-вимушених переселенців, які відкрили власний успішний бізнес. Підприємці, які стали героями відео, раніше отримали гранти від Програми Розвитку ООН в Україні на започаткування власної справи. Бізнесменам вдалося зробити проекти корисними та прибутковими. Для того, щоб розповісти історії успіху підприємців-переселенців ПРООН у партнерстві з Molodiya Festival організували конкурс соціального відео "Великі Історії Малого Бізнесу".

За результатами голосування журі, перше місце посіла відео-робота, присвячена зворушливій історії пекаря. Ігор Тернов – підприємець, який відкрив пекарню в місті Маріуполь. Ігор власноруч пече хліб, а його дружина займається реалізацією продукції. Автор соціального відео і переможець конкурсу – український режисер Максим Люків.

Друге місце отримала знімальна команда PaperPlanes Production, яка розповіла історію переселенця з Луганська. Підприємець Павло Степанов в 70 років став власником кузні в Харківській області.

Третє місце розділили дві команди – громадська організація "Ясно!" і режисер Дмитро Камінський.

Одна з робіт була присвячена Синиці Яні. Через збройний конфлікт у Донецьку Яна була змушена покинути своє місто, але не змогла покинути рідний край. Саме любов до Донецького краю надихнула Яну зайнятися зеленим туризмом і заснувати проект "Туристичне село Крива Лука".

Друге відео розповідає історію Оксани, викладача Донецького національного університету, який був евакуйований до Вінниці. Зараз жінка проживає у двох містах – Вінниці та Запоріжжі, адже Оксана в Запоріжжі відкрила дитячу наукову лабораторію і продовжує викладати в Донецькому національному університеті у Вінниці.

"Великі Історії Малого Бізнесу" – це не просто результативний і важливий проект для людей, він викликає теплі почуття. Коли ми надавали гранти і спостерігали, як люди, які втратили все, починають все спочатку, ви не уявляєте, що наша команда відчувала в цей момент! Ми дуже пишаємося результатами підприємців. Для нас велика гордість бути причетними до цих бізнесів. Мене неодноразово запитували, хто мій фаворит... В Маріуполі за підтримки ПРООН відкрили пекарню. Мені особливо подобається ця справа, адже я особисто люблю пекти хліб. Іноді мої колеги жартують, що я не тим займаюся. Також, знаю, що під Києвом є майстерня по ремонту велосипедів. Я особисто ще не відвідував це підприємство, хоча ця компанія мені теж дуже подобається" – розповів Янтомас Хімстра, директор ПРООН в Україні.

Членами журі конкурсу були представники міжнародних організацій, продюсери, кінорежисери і експерти соціальної реклами, серед яких: директор Представництва ПРООН в Україні Янтомас Хімстра, музичний продюсер Олександр Ксенофонтов, креативний директор TABASCO в Україні Олександр Смирнов, кінокритик Володимир Войтенко та інші. Загальний призовий фонд конкурсу склав 50 000 грн: 1 місце – 25 000 грн, 2 місце – 15 000 грн, 3 місце – 10 000 грн.

Інформаційна довідка: грантова підтримка підприємців та конкурс мотивуючих відео стали можливими завдяки фінансуванню урядів Японії, Польщі і Чехії в партнерстві з урядом України, регіональною та місцевою владою. Основна мета проекту – відновлення економіки регіону, у тому числі інфраструктури та доступу населення до засобів існування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі