Оціночна місія ООН може прибути на Донбас у 2018 році - Порошенко

Поділитися
Оціночна місія ООН може прибути на Донбас у 2018 році - Порошенко Місія для оцінки вартості, чисельності та необхідних термінів для розгортання миротворців може відвідати Донбас в цьому році
Оціночна місія ООН може бути відправлена без рішення Ради безпеки ООН, для цього потрібно лише рішення генерального секретаря організації.

Президент України Петро Порошенко заявив, що звернувся до генерального секретаря ООН Антоніу Гутеррешу з проханням направити на Донбас спеціальну місію для оцінки вартості, чисельності та необхідних термінів для розгортання миротворців, передає Корреспондент.net.

"Я особисто звернувся до генсека ООН Антоніу Гутеррешу, щоб на схід України була направлена спеціальна оціночна місія, для того щоб ООН оцінила вартість, чисельність, терміни розгортання, попередні умови, і почалася практична робота по реалізації проекту", - пояснив він.

За словами Порошенка, оціночна місія ООН може прибути на Донбас без рішення Ради безпеки ООН, а тільки за рішенням генсека організації.

"Я роблю все можливе, щоб ми розгорнули цю місію вже в 2018 році", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен підготував доповідь, в якій оцінював деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі осіб, а серед країн-учасниць були названі Швеція, Бразилія та Білорусь.

Білорусь підтвердила бажання відправити військових в ОРДЛО у складі миротворчого контингенту ООН. Готовність взяти участь у миротворчій місії також висловили Швеція і Фінляндія – нейтральні держави, які не є членами НАТО.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін наголосив на тому, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює її як "гідну".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо.

Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування.

Детальніше про перспективи розміщення миротворчої місії ООН в Донбасі читайте у статті Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі