Оборудки із системами AEROS: у "Спецтехноекспорті" відкидають обвинувачення ГПУ

Поділитися
Оборудки із системами AEROS: у "Спецтехноекспорті" відкидають обвинувачення ГПУ Україна купила вісім таких систем © LB.ua
За версією слідства, вони коштували державі понад 6,7 мільйонів доларів.

Керівництво ДП " Спецтехноекспорт" заперечує обвинувачення Генеральної прокуратури України у шахрайстві із закупівлею американської системи раннього виявлення, що завдало державі понад 6,7 млн доларів збитків.

"Заволодіння ДП "Спецтехноекспорт" чи його співробітниками грошовими коштами, що були оплачені американській компанії за… обладнання, є неможливим, оскільки "Спецтехноекспорт" є уповноваженим державою спецекспортером і не є розпорядником публічних коштів", - йдеться у відкритому листі, оприлюдненому на сайті підприємства.

Крім цього, у ньому ж стверджується, що держпідприємство не приймає рішення щодо вибору обладнання для закупівлі на потреби державних силових структур, і у випадку з системами AEROS займалося лише їх доставкою на виконання постанови КМУ та контракту із замовником.

У "Спецтехноекспорті" також стверджують, що підвісні системи AEROS виробництва "Worlwide Aeros Corp.", які постачалися в Україну упродовжє 2015-2017 років для потреб Державної прикордонної служби, були у повному комплекті поставлені в Україну, пройшли усі етапи випробувань і зараз працюють на кордоні України.

"Керівництво "Спецтехноекспорту" надало правоохоронцям усі необхідні оригінали та копії документів… ДП ДГЗП "Спецтехноекспорт" має намір сприяти подальшій роботі правоохоронних органів та надаватиме їм усю необхідну інформацію для проведення неупередженого розслідування", - додається у ньому.

Нагадаємо, 22 липня Генпрокуратура прийшла з обшуками до Кабінету міністрів, Державних прикордонної і фіскальної служб, і вилучила документи у межах розслідування про купівлю Україною військового обладнання зі Сполучених Штатів.

Згодом стало відомо, що мова йде про придбання вісьмох систем AEROS моделі TT-RF30-I-R для потреб прикордонників. За версією слідства, контракт між "Спецтехноекспортом" та "Worlwide Aeros Corp." укладено у грудні 2015 року. За два роки службовці підписали акт виконаних робіт і надання послуг на суму $ 6 739 21 і, зловживаючи довірою, заволоділи цими коштами.

19 липня було відкрито справу за ч. 4 статті 190 Кримінального кодексу України - шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі