Об'єднані громади занепокоєні додатковим навантаженням на їхні бюджети у 2017 році

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Об’єднані громади хочуть більше грошей з бюджету © Андрій Товстиженко, DT.UA
На об'єднані громади планують перекласти оплату комунальних послуг та енергоносіїв у закладах освіти й охорони здоров'я.

Наступного 2017 року, окрім 158 діючих, 209 новоутворених об'єднаних громад мають перейти на прямі міжбюджетні відносини з Мінфіном, пише у своїй статті для DT.UA Роман Якель.

Як зазначає автор, чимало громад вирішили добровільно об'єднатися, бо відчули, окрім сприятливої податкової бази (про це DT.UA писало неодноразово), низку інших переваг. Віднедавна їхні бюджети можуть поповнюватися ще й за рахунок певних видів плати за надання адміністративних послуг.

"Однак на радість від майбутнього фінансового достатку уже зараз падають тіні смутку. Уряд у проекті держбюджету на 2017 рік вирішив на розбагатілі об'єднані громади та міста обласного значення перекласти додаткові повноваження: фінансування оплати праці непедагогічних працівників у школах, оплату комунальних послуг та енергоносіїв у закладах освіти й охорони здоров'я, проїзд пільгових категорій у громадському транспорті, підвищені внаслідок рішення НКРЕКП тарифи на зовнішнє освітлення. Увесь цей тягар обійдеться місцевим бюджетам у кругленьку суму - понад 32 млрд грн. Водночас обласним і районним бюджетам передбачено значний компенсаційний ресурс - 14,9 млрд грн", - зазначає автор і наголошує, що об'єднаним громадам кошти не призначені.

Тому автори об'єднання нових громад не приховують занепокоєння таким підходом. Наприклад, у 2017 році в Тернопільській області стартує Великодедеркальська об'єднана громада (вона включатиме поки що п'ять сільських рад з населенням 3700 жителів). Діючий сільський голова Великих Дедеркал Іван Данилюк вже нині стурбований, що значну частину коштів, яка б мала бути спрямована на розвиток громади, доведеться вкидати на утримання закладів освіти і медицини. З ним солідарний і селищний голова Залісців Любомир Фесик (тамтешня громада на старті об'єднає десять сіл і селище з населенням 6000 жителів.

"В Україні майже завжди добрі справи зроблено навпаки. У цьому разі вийшло традиційно: спочатку покликали до життя об'єднані громади, а потім напрацьовуємо законодавчу базу для цього. Якщо ж громади йдуть попереду, підкріпившись фінансовим ресурсом, то чому ж їх не загнуздати?" – наголошує автор.

Детальніше читайте в матеріалі Романа Якеля "Узаконена (не)спроможність" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі