Новий законопроект щодо науково-технічної діяльності потребує корекції — експерт - Україна - dt.ua

Новий законопроект щодо науково-технічної діяльності потребує корекції — експерт

12 серпня, 2018, 18:02 Роздрукувати

Удосконалення системи управління наукою зміцнить надію на те, що майбутнє в України є.

У Верховній Раді України зареєстровано законопроект "Про внесення змін  до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" щодо оптимізації структури Національної академії наук України". Автори законопроекту пропонують замість терміна "президія НАН України" використати інший — "рада директорів НАН України".

Про це у своїй статті для DT.UA пише В'ячеслав Соловйов, доктор економічних наук, кандидат технічних наук. На його думку, дивує, чому, по-перше, цим перейменуванням почали перейматися депутати, які є членами не Комітету з питань науки і освіти, а комітетів із питань бюджету, правової політики та правосуддя, з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, промислової політики і підприємництва, аграрної політики та земельних відносин. По-друге, чому ці комітети вважають Закон України "Про наукову і науково-технічну діяльність" не оптимальним саме через назву органу, який здійснює загальне науково-організаційне керівництво поточною діяльністю Національної академії наук України. По-третє, невже таке перейменування, вкупі з деякими іншими, такими ж сумнівними пропозиціями є оптимізацією?

"Згаданий закон справді потребує  корекції, оскільки не відповідає низці задекларованих у преамбулі цілей. Зокрема, у ньому фактично немає положень, спрямованих на "задоволення потреб суспільства і держави в технологічному розвитку шляхом взаємодії освіти, науки, бізнесу та влади" в частині стимулювання до цієї взаємодії бізнесу, — вважає експерт. — Крім того, всі, мабуть, погодяться,   що положення цього закону про необхідність "пріоритетної державної підтримки розвитку науки як джерела економічного зростання", як сказано в преамбулі, в нас у країні не виконується".

"Незважаючи на позитивну світову оцінку наукової сфери України, з погляду її ролі для майбутнього вітчизняного виробництва, отже  й позитивну оцінку відповідної системи управління, проблема вдосконалення цієї системи залишається актуальною. Однак не тому, що президія НАН України нібито завдала шкоди вітчизняній економіці, а тому, що наразі  наукова сфера України, на думку світової експертизи, — єдина реальна сила, яка визначає напрям руху нашої країни до майбутнього виробництва. Удосконалення системи управління наукою зміцнить надію на те, що майбутнє в України є", — підкреслює автор.

Детальніше про необхідність справжнього реформування науки читайте в матеріалі В'ячеслава Соловйова ""Оптимізація" науки методом перейменування" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №2, 19 січня-25 січня Архів номерів | Зміст номеру < >