Новий законопроект про адвокатуру може завдати шкоди суспільним інтересам у кримінальному правосудді — експерт - Україна - dt.ua

Новий законопроект про адвокатуру може завдати шкоди суспільним інтересам у кримінальному правосудді — експерт

13 жовтня, 2018, 18:30 Роздрукувати

В результаті держава і органи правопорядку не зможуть ефективно виконувати свої функції в сфері кримінальної юстиції.

Зміни в Кримінальний процесуальний кодекс, передбачені в проекті закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність", у разі їх прийняття підвищують ризик завдати істотної шкоди суспільним інтересам у кримінальному правосудді.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Банчук. В результаті, на його думку, ми можемо отримати спотворену систему, де сторона захисту стане настільки привілейованою, що держава і органи правопорядку не зможуть ефективно виконувати свої функції в сфері кримінальної юстиції.

Так, законопроект надає стороні захисту право ініціювати перед слідчим суддею питання про проведення обшуку, надає адвокатам право допитувати осіб і додаткові можливості на досудовій стадії оскаржити допити на підставі можливого застосування насильства, погроз або іншого незаконного впливу на свідка, а ще дає адвокатам доступ до Єдиного реєстру досудових розслідувань, в якому акумулюється актуальна інформація про всі кримінальні провадження, що здійснюються в державі.

"Ще однією "фішкою" законопроекту є віднесення до підслідності Державного бюро розслідувань (ДБР) усіх злочинів, скоєних адвокатами. Якщо таким чином автори прагнули паралізувати ще не повністю сформований орган розслідування, то вони повністю досягли своєї мети", — підкреслює експерт.

Докладніше про необхідність коригування проекту закону "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" читайте у матеріалі Олександра Банчука "Закон про адвокатуру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №10, 16 березня-22 березня Архів номерів | Зміст номеру < >