Новий закон розблокує трансплантацію в Україні — експерт - Україна - dt.ua

Новий закон розблокує трансплантацію в Україні — експерт

23 квітня, 11:24 Роздрукувати

Однак на сьогодні трансплантація в нас "діє" на тимчасовому законі — без необхідних спеціально навчених лікарів-координаторів і без бази даних.

Закон України про посмертне донорство (№ 2427-VIII, прийнятий у травні 2018 року), не зміг набути чинності з 1 січня 2019 р. через відсутність інформаційної системи трансплантації та електронного реєстру донорів і реципієнтів. Новий законопроект №9461-д "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині" ВР прийняла 28 лютого 2019 року. Він дозволяє родинну трансплантацію (цього не було в попередньому законі) і відтерміновує набуття чинності Законом № 2427-VIII на рік. По суті, цей додатковий законодавчий акт розблокує трансплантацію в Україні.

Про це в своїй статті для DT.UA пише Марина Ткаченко. Але така ситуація, за її словами, триватиме до 1 січня 2020 року.

"За цей час не тільки має бути створено електронну базу даних лікарень, потенційних донорів і реципієнтів. Мають пройти спецнавчання нинішні анестезіологи-реаніматологи. Вони й стануть тими трансплант-координаторами, на яких лежатиме відповідальність за пошук потенційних донорів, внесення потрібних даних у систему, організацію отримання, зберігання та транспортування органів, розмови з родичами тощо. Ці програми навчання вже працюють, — зазначає експерт. — Однак на сьогодні трансплантація в нас "діє" на тимчасовому законі — без необхідних спеціально навчених лікарів-координаторів і без бази даних".

Детальніше про проблеми трансплантології в Україні читайте в статті Марини Ткаченко "…Та забули про яруги, або Що залишається незрозумілим у новому законі про трансплантацію" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >