Скільки українців дивляться російські канали - Новини з російських ЗМІ черпають 13% українців – опитування - Україна - dt.ua

Новини з російських ЗМІ черпають 13% українців – опитування

22 жовтня, 22:56 Роздрукувати

При цьому в оточенні кожного третього українця є люди, які використовують медіа держави-агресора в якості джерела новин.

Українці, які дивляться російське ТБ, стверджують, що не вірять йому

Російські медіа в якості джерела новин використовують 13% українців. При цьому люди, що споживають російський новинний контент, є в оточенні кожного третього українця. Про це свідчать дані дослідження USAID, результати якого було опубліковано у вівторок, 22 жовтня.

У ході опитування 13% респондентів зізналися, що користуються російським новинними ресурсами, 80% - заявили, що не користуються. 7% опитаних не змогли відповісти на це питання.

При цьому лише 51% опитаних заявили про відсутність в їх оточенні людей, які споживають російські новини. 30% повідомили, що знають таких людей, не змогли відповісти – 17%.

Більшість тих, хто зізнався у споживанні новинного контенту, створеного в державі-агресорі, стверджують, що не довіряють йому. Зі згаданих 13% російським телеканалам довіряє кожен четвертий (24%), кожен п'ятий (20%) з довірою ставиться до інформаційних сайтів, майже стільки ж (19%) – довіряє публікаціям у соціальних мережах. Радіостанціям РФ довіряє 16%, а друкованим виданням – 13% споживачів російського новинного продукту.

Серед причин інтересу до російських ЗМІ українці називають можливість ознайомитися з альтернативною точкою зору (35%), цікаве наповнення і подачу матеріалу (22%), можливість отримувати інформацію російською мовою (21%). 4% назвали російські новини "більш правдивими і незалежними", ніж українські. Більше третини (36%) не змогли сформулювати, чим їх приваблюють російські медіа.

345354654
internews.in.ua

Основними каналами доступу до контенту російських ЗМІ українці назвали супутникове ТБ і Youtube.

У регіонах найбільший відсоток споживачів російських новин було зафіксовано в Донецькій, Запорізькій, Миколаївській іа Дніпропетровській областях, найнижчий - у Вінницькій, Сумській і Львівській областях.

345354654
internews.in.ua

Дослідження проводилися протягом червня-липня 2019 року. В опитуванні взяли участь 4056 респондентів з 12 областей України. Похибка вибірки не перевищує 2,5%.

Читайте також: Три чверті українців дізнаються новини з телебачення

Детальніше про "промиванні мізків" російським пропагандистами читайте у статтях Георгія Поцепцова "У глухих лісах соцмедіа" і "Пропаганді ти не скажеш " до побачення, пропаганда не прощається з тобою" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №46, 30 листопада-6 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >