Нове перемир'я в Донбасі оголосять до кінця тижня – Пристайко

Поділитися
Нове перемир'я в Донбасі оголосять до кінця тижня – Пристайко Пристайко спрогнозував дату нового перемир'я в Донбасі © president.gov.ua
На саміті у Парижі лідери нормандської четвірки домовилися про повне та всеосяжне припинення вогню до 31 грудня.

Нове "перемир'я" на сході України почне діяти вже наприкінці тижня, вважає голова Міністерства закордонних справ Вадим Пристайко.

"Оголошення (про стійке, постійне і всеосяжне припинення вогню – ред.) буде 20 чи 21 грудня… Ми планували десь ближче до 24-го числа. Лідери (нормандської четвірки – ред.) були більш обережні і попросили до кінця грудня, до 31-го", - розповів Пристайко в інтерв'ю "УНІАН".

Підготовка: 18 грудня у Мінську відбудеться зустріч Тристоронньої контактної групи по Донбасу. На ній, зокрема, обговорюватимуться новорічне та різдвяне "перемир'я" і нові ділянки розведення військ вздовж лінії зіткнення.

"Ми робимо це наступним чином. Тристороння контактна група уповноважена лідерами забезпечити це технічне рішення – скільки, коли, в який час і з якого моменту оголошується перемир'я, коли здійснюється верифікація Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ", - каже міністр.

Після цього ОБСЄ дається час на підготовку. Спостерігачам треба мати достатньо екіпажів на місцях і інші технічні можливості перевірки дотримання умов припинення вогню. Потім подається узгоджена дата.

Кому потрібні "перемир'я": повноцінне та стале припинення вогню в Донбасі дозволяє зберегти життя і здоров'я українських воїнів і мирних мешканців, відремонтувати пошкоджені обстрілами водо- та газогони, а отже поліпшити життя людей у "сірій зоні".

Але ж вони не виконуються: так, від початку російсько-української війни в Донбасі припинення вогню обговорювалося на різних майданчиках вже 20 разів, однак жодного разу з вини окупантів не вдалося досягнути сталого "режиму тиші".

Впливом на бойовиків терористичних угруповань "Л-ДНР" Росія може домагатися активізації чи вщухання бойових дій в Донбасі. Що країна-агресор використовує як ще один важіль впливу на Україну.

За тиждень до: 9 грудня у Парижі відбулася перша за три роки зустріч нормандської четвірки (Україна, Росія, Німеччина, Франція). На ній було погоджено повне припинення вогню до 31 грудня 2019 року, що закріплено у комюніке за підсумками саміту.

Як повідомлялося, 9 грудня у Парижі відбувся перший з 2016 року саміт у нормандському форматі.

Учасники зустрічі підтримали припинення вогню, обмін у форматі "всіх на всіх" до 31 грудня, допуск Червоного Хреста до всіх утримуваних осіб, розведення військ на трьох ділянках, розширення мандата СММ ОБСЄ та продовження розмінування.

Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.

Докладніше про результати переговорів і їхні наслідки для України читайте матеріалі Тетяни Силіної "Нормандський айсберг" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі