Нова стратегія повинна забезпечити національну безпеку — експерт - Україна - dt.ua

Нова стратегія повинна забезпечити національну безпеку — експерт

21 липня, 2019, 14:49 Роздрукувати

Слід вивчати зарубіжний досвід і передові практики для того, щоб адаптувати їх до своїх потреб і реалій.

© Wikimedia commons

Нову якість Стратегії національної безпеки мають забезпечити не нові слова, зрозумілі лише їх авторам, а нові підходи до забезпечення національної безпеки в нових безпекових реаліях. Можна не писати в документі складних наукових термінів, якщо вони когось лякають новизною, а в когось викликають оскому від добре відомого. Головне, щоб їхній зміст читався у наповненні документа конкретними діями, визначеними за принципами, що найбільше відповідають потребам розвитку країни на даний час і на перспективу. 

Про це у своїй статті для DT.UA пише Ольга Резнікова. За її словами, в роботі над Стратегією не слід "іти за якимись кліше", як сказав секретар РНБО України, не варто брати за основу безпекові стратегії інших держав, навіть якщо вони досягли значного прогресу в тій чи іншій сфері. 

"Варто вивчати іноземний досвід і передові практики для того, щоб адаптувати їх до своїх потреб і реалій. Якщо уважно проаналізувати безпекові стратегії розвинених країн, то нескладно помітити, що й вони не за єдиним стандартом готувалися. Інноваційний підхід, який забезпечує максимальні переваги в реалізації державної політики, полягає у виході за межі існуючих шаблонів і визначенні власного шляху в складних і багато у чому нестандартних обставинах", — зазначає експерт.

Детальніше про проблеми безпеки читайте в статті Ольги Резнікової "Що саме ми розбудовуємо, говорячи про національну стійкість?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >