Нова система розподілу бюджетних місць може завдати удару по регіональним вишам - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Нова система розподілу бюджетних місць може завдати удару по регіональним вишам - експерт Вступна кампанія 2016 може завершитись для регіональних вузів значними скороченнями © Андрій Товстиженко, DT.UA
Використання "ваучерного" принципу розподілу бюджетних місць змусить студентів ще сильніше концентруватися у Києві, Харкові, Львові та Одесі.

Використання у вступній кампанії 2016 року нової системи розподілу бюджетних місць, організованої за "ваучерним" принципом, створює ризик надмірної концентрації бюджетних місць у найпопулярніших вишах країни. Про це у своїй статті для DT.UA пише експерт аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний.

Так, відповідно новій системі, студенти не поступають на заздалегідь виділене для ВНЗ бюджетне місце, а отримують за підсумками ЗНО умовний "ваучер" на бюджетне навчання в будь-якому університеті України. Така система, на думку автора, може нанести удар по регіональних вишах.

"Університети, в яких традиційно найбільше заяв та найвищі конкурси, отримають найбільше вступників-бюджетників. Простіше кажучи, студенти ще більше будуть концентруватися в Києві, Харкові, Львові та Одесі. При цьому менш популярні, регіональні вузи, будуть стрімко втрачати абітурієнтів", - пише він.

Як зазначає Стадний, на тлі прогнозованого на найближчі три роки демографічного спаду, багатьом вишам подібна перспектива може загрожувати серйозними скороченнями.

За словами аналітика, намагаючись мінімізувати ризик, уряд не знайшов нічого кращого як штучно обмежити для Вузів ліміт на бюджетні місця.

"міністерство встановило певний "стелю": у нинішньому році кожен університет може набрати всього на 25% бюджетників більше, ніж було в минулому році. Це традиційний крок для нашого уряду: коли досліджень, на які можна спертися, немає, а часу на ухвалення рішення мало, вирішують зробити середню температуру по палаті, щоб нікого не образити", – резюмував він.

Раніше у Міносвіти розповіли про вісім основних змін, які будуть відрізняти вступну кампанію 2016 року від попередніх.

Детальніше про особливості вступної кампанії 2016 року читайте у статті Єгора Стадного "Економіка вступної кампанії" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі