Нову назву Кіровограда виберуть з семи варіантів

Поділитися
Нову назву Кіровограда виберуть з семи варіантів Кіровоград може стати Златополем. Або Ексампеєм © kg-region.com
На нову назву для Кіровограда претендують такі варіанти: Інгульськ, Златопіль, Ексампей, Єлисаветград, Кропивницьк, Козацьк, Благомир.

Депутати міськради Кіровограда відмовилися підтримати пропозицію винести на розгляд Верховної Ради України варіант "Єлисаветград" як єдину рекомендовану назву для перейменування міста.

Міськрада вирішила подати на розгляд парламенту результати громадських слухань від 27 серпня, коли міська рада ухвалила сім варіантів для перейменування міста: Інгульськ, Златопіль, Ексампей, Єлисаветград, Кропивницьк, Козацьк, Благомир.

"Громадські слухання обмежили коло майбутніх назв для Кіровограда до семи, хоча спочатку до міської ради надійшло більше півсотні пропозицій, - зазначив начальник відділу внутрішньої політики міської ради Сергій Запорожан. - Громадське ж опитування, що відбулося 25 жовтня, не має ніякої юридичної сили, адже така форма волевиявлення, як і місцевий референдум, не передбачено українським законодавством. Хоча і не заборонено".

5 жовтня у Кіровограді відбувся опитування щодо перейменування міста. Найбільшу кількість голосів отримав назву Єлисаветград – 35 153. Також учасники опитування підтримали назви: Інгульск – 4 302 особи, Златопіль – 3 509, Кропівницьк – 1 281, Благомир – 708, Ексампей – 624, Казацьк – 286. Всього в опитуванні взяли участь 45 863 людини. Однак ніхто не реєстрував тих, хто проголосував, і не перевіряв їх місце реєстрації. Ніяких офіційних наслідків це опитування не має.

Кіровоград розташований на річці Інгул, адміністративний центр Кіровоградської області, центр Кіровоградського району. До 1924 року місто називалося Єлизаветград, у 1924-1934 роках – Зинов'євськ, у 1934-1939 роках – Кірове. 10 січня 1939 року місто перейменували в Кіровоград на честь радянського політичного діяча Сергія Кірова, який при житті ніколи в ньому не був і аж ніяк з ним не пов'язаний.

Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" набрав чинності 21 травня. Місцеві громади повинні до 21 листопада 2015 року визначитися з новими назвами міст, які підлягають перейменуванню. Потім рішення має затвердити Верховна Рада.

Про дискусії навколо перейменування м. Кіровоград читайте в матеріалі Світлани Орел "Про -філі і –фобів" у "Дзеркалі тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі