Newsweek: Іран збив український літак, ймовірно, помилково – Пентагон

Доповнено
Поділитися
Newsweek: Іран збив український літак, ймовірно, помилково – Пентагон © ISNA
Джерела журналу кажуть, що літак був збитий створеним в Росії ЗРК Tор-M1.

Представник Пентагону, високопоставлений співробітник американської розвідки і співробітник іракської розвідки повідомили про те, що літак "Міжнародних авіаліній України" (МАУ) був збитий зенітною ракетною системою Ірану, пише Newsweek.

Літак "МАУ", який прямував з міжнародного аеропорту Тегерана Імама Хомейні в міжнародний аеропорт Бориспіль, припинив передачу даних у вівторок через кілька хвилин після зльоту і незабаром після того, як Іран запустив ракети на військових базах, де розміщувалися американські та союзні війська.

Вважається, що літак був збитий створеним в Росії зенітно-ракетним комплексом Tор-M1, відомого НАТО як Gauntlet, повідомили Newsweek три чиновника.

Два чиновника Пентагону вважають, що інцидент стався випадково. Джерела повідомили, що протиповітряна оборона Ірану, ймовірно, була активна після ракетного обстрілу країни, викликаного ліквідацією США минулого тижня командувача загонами "Кудс" КВІР Ірану генерал-майора Касема Сулеймані.

Читайте також: Всього є сім версій падіння українського літака в Ірані — Данилов

Зазначимо, що в авіакатастрофі в Ірані загинуло щонайменше 11 громадян України – двоє пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Окрім українців на борту літака також перебували громадяни Ірану, Канади, Німеччини, Великої Британії, Швеції та Афганістану. Загалом на борту українського літака було 167 пасажирів та дев'ять членів екіпажу. В МАУ опублікували повний список осіб, які загинули у результаті падіння літака.

Секретар РНБО Олексій Данилов назвав чотири версії щодо авіакатастрофи в Ірані. Зокрема, це ракетний удар по літаку на тлі загострення на Близькому Сході; зіткнення літака з безпілотним літальним апаратом (БПЛА) або з іншим літаючим об'єктом; руйнування і вибух двигуна з технічних причин; вибух всередині літака внаслідок терористичного акту. Також за його словами, є ще три закриті версії.

Як зазначили в МАУ, літак Boeing 737-800 NG, який розбився в Тегерані, пройшов останнє планове технічне обслуговування 6 січня 2020 року.

Офіс генерального прокурора України почав розслідування щодо авіакатастрофи. Справу відкрили за ч. 3 статті 276 ККУ (порушення правил безпеки руху або експлуатації повітряного транспорту, що спричинило загибель людей).

Детальніше про трагедію читайте в матеріалі DT.UA "Катастрофа українського літака в Ірані: що відомо".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі