Непередбачені ускладнення для України виникли при розгляді спорів з Росією в СОТ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Непередбачені ускладнення для України виникли при розгляді спорів з Росією в СОТ © Економічні звістки
У випадку з справами DS512 і DS525 мова йде не про антидемпінгові заходи.

Непередбачені ускладнення для України виникли внаслідок двох суперечок між Києвом та Москвою, розглянутих у СОТ, - справи DS512 "Росія - заходи щодо транзитного руху" і справи DS525 "Україна - заходи щодо торгівлі товарами і послугами".

Про це у своїй статті для DT.UA пише Володимир Кравченко. За словами автора, в першому випадку, що стосується обмежень РФ транзиту українських товарів через російську територію в Казахстан і Киргизстан, Київ виступає позивачем. У другому - відповідачем: у минулому році Москва, заперечуючи більше десяти українських законодавчих та нормативних актів, подала до СОТ комплексний позов проти України за всіма санкціями, введеними Києвом щодо Росії, починаючи з 2014-го по травень 2017-го.

Зокрема, мова йде про заборону ввезення в Україну товарів, вироблених в РФ; про введення особливого режиму оподаткування, що застосовується при ввезенні старих російських автомобілів; про ембарго на поширення і демонстрацію художніх фільмів та російських програм, а також про обмеження доступу іноземної друкованої продукції з антиукраїнським змістом; про припинення акредитації російських журналістів при органах влади України тощо.

"Але у випадку зі справами DS512 і DS525 мова йде не про антидемпінгові заходи. Вся справа в тому, що в цих двох випадках захист ґрунтується на XXI ст. "Винятки з міркувань безпеки" Генеральної угоди з тарифів і торгівлі товарами (ГАТТ). Аргументуючи свою позицію, у справі DS512 на дану статтю посилається Росія, а у справі DS525 - Україна, - зазначає оглядач. - Ст. XXI ГАТТ дозволяє застосування обмежувальних торговельних заходів у вигляді виключення та надає країнам право самостійно приймати будь-які заходи, які вони вважають необхідними для захисту інтересів своєї безпеки. Специфіка даної статті полягає в тому, що вона є "перехідником", що пов'язує різні сфери міжнародного права - міжнародного торгівельного та міжнародної безпеки".

З моменту російської агресії Київ виступав за посилення політики міжнародного співтовариства щодо Москви, тому нашій країні важливо зберегти політику обмежувальних заходів проти Росії.

Автор вважає, що мета Києва у справі DS512, так і в справі DS525 - завершити процеси так, щоб Україна залишилася в нормальних відносинах з США та ЄС, а Москва не розбила спільний фронт санкцій проти РФ.

Детальніше про ситуацію з розглядом подібних спорів у СОТ читайте у статті Володимир Кравченко "Розрізаючи стрічку Мебіуса" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі