Не можна допустити, щоб миротворці сприяли замороженню конфлікту в Донбасі – посол Франції

Поділитися
Не можна допустити, щоб миротворці сприяли замороженню конфлікту в Донбасі – посол Франції Дюмон зазначила, що необхідно визначити параметри миротворчої місії
Україні слід бути особливо обережною у цьому питанні, зазначила Ізабель Дюмон.

У Донбасі необхідно уникнути ситуації, через яку миротворча місія ООН посприяє замороженню конфлікту в регіоні, заявила посол Франції в Україні Ізабель Дюмон у спільному інтерв'ю з послом Німеччини Ернстом Райхелем агентству "Інтерфакс-Україна". Вона зазначила, що Україні слід бути особливо обережною у цьому питанні.

"Миротворча місія ООН є одним із потенційних засобів. Але для того, щоб вона існувала, за визначенням потрібен мир, щоб з чогось почати. Зараз це не так... Ви маєте уникнути ситуації, коли ООН сприятиме замороженню конфлікту. Це те, з чим ми маємо бути особливо обережні", - сказала Дюмон.

Посол також зазначила, що необхідно визначити параметри такої місії, і це не тільки чисельність.

"Сьогодні немає згоди між Україною і Росією щодо цих параметрів. Питання не зводиться до цифр та національностей, а має більш фундаментальну постановку про те, що повинна являти собою місія. Це те, над чим ми тісно працюємо з США в рамках Ради безпеки ООН", - розповіла посол.

Райхель додав, що дискусії з питання миротворчої місії демонструють наявність розбіжностей між сторонами і поки спроби домовитися не увінчалися успіхом.

Нагадаємо, що колишній генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен підготував доповідь, у якій оцінив деталі, перспективи та можливості миротворчої місії в Донбасі. Так, кількість миротворців у контингенті він визначив у 24 тисячі чоловік, а серед країн-учасниць були названі такі, як Швеція, Бразилія і Білорусь.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін зазначив, що не згоден з деякими положеннями так званої "доповіді Расмуссена" про формат миротворчої місії в Донбасі, але в цілому оцінює його як "гідний".

Раніше спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив про те, що США підтримують розміщення миротворчої місії в Донбасі, але без згоди РФ втілити цей задум буде неможливо. Росія, своєю чергою, категорично не хоче пускати миротворців на схід від лінії розмежування.

Детальніше про наслідки розміщення миротворців в ОРДЛО читайте у статті Олександра Самарського "Миротворча операція ООН в Донбасі: загрози безпеці України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі