НБУ прогнозує падіння економіки на 11% за квартал

Поділитися
НБУ прогнозує падіння економіки на 11% за квартал Після скасування карантину НБУ очікуватиме V-подібного відновлення економіки країни © Politeka
В підсумковому результаті центрбанк анонсує падіння на 5% за рік.

Падіння української економіки у другому кварталі зросте до 11%. Для порівняння, у першому воно складало 5%. Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку.

"Карантинні заходи вже зменшили ділову активність, споживання і зайнятість населення. Скорочення глобального попиту також обмежує можливості експорту країни. Вплив цих факторів на економіку відчутно позначиться на протязі II кварталу цього року (ВВП знизиться на 11%)", - йдеться в звіті.

Після скасування карантину НБУ очікуватиме V-подібного відновлення економіки країни. На думку банку, цьому сприятиме й м'яка фіскальна і монетарна політика.

"Збільшення урядом бюджетних витрат на подолання кризи і заходи НБУ з підтримки позичальників і кредитування бізнесу дозволять зменшити негативний вплив пандемії на економіку", - вважають в центробанку.

В підсумковому результаті НБУ прогнозує скорочення економіки на 5% за рік. Також, за попередніми прогнозами, вже наступного року вона відновить зростання на 4%.

Нагадаємо, Європарламент проголосував за пакет заходів підтримки і відновлення економіки Євросоюзу після кризи COVID-19, включаючи випуск облігацій, гарантованих бюджетом ЄС.

Депутати вважають, що емісія бондів не повинна включати узагальнення існуючого боргу, а має бути зосереджена на майбутніх інвестиціях. Стрижнем пакету потрібно зробити Європейський "Зелений курс" і цифровізацію, щоб дати поштовх економіці.

Члени Європарламенту виступають за створення постійно діючої Європейської системи перестрахування безробіття та формування Фонду "коронавирусной" солідарності ЄС на суму не менше € 50 млрд. Кошти фонду будуть використані для підтримки охорони здоров'я під час нинішньої кризи і подальших інвестицій в галузь.

Витягуючи уроки з кризи COVID-19, європарламентарі пропонують наділити інститути ЄС повноваженнями для дій при виникненні транскордонних загроз для здоров'я, збільшити в ЄС виробництво ліків, медичних матеріалів і устаткування.

Нагадаємо, очікується, що нинішня криза в чотири рази перевищить рекорд 2008 року. У другому кварталі обсяг ВВП розвинених країн може скоротитися на 35% в порівнянні з першими трьома місяцями поточного року через поширення коронавірусу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі