Найвигідніші комбінації для складання ЗНО: абітурієнтам слід обирати математику, іноземну та фізику

Поділитися
Аналітики розрахували, комбінації сертифікатів з яких предметів дозволять абітурієнтам вибирати серед більшої кількості спеціальностей.

Серед найзатребуваніших предметів для складання Зовнішнього незалежного оцінювання абітурієнтами, після обов'язкових української мови, Міністерство освіти України визначило математику, історію України, біологію та іноземну мову. При цьому першим обов'язковим предметом для вступу на будь-яку спеціальність є українська мова і література, тому ЗНО з цього предмета повинен скласти кожен, хто бажає вступати на навчання.

Щодо другого обов'язкового предмета, то тут спектр набагато ширший, хоча для вступу на більшість спеціальностей із 82 зареєстрованих МОН потрібно мати результати ЗНО з математики. Зокрема математика передбачена для вступу на більшість спеціальностей, яким умовами прийому надається особлива підтримка, а це середня та професійна освіта, природничі науки, аграрні науки.

Наступними у рейтингу найбільш затребуваних предметів ЗНО, які використовуватимуться під час вступу як другий обов‘язковий предмет, є біологія та історія України – для 27 та 26 спеціальностей відповідно. Іноземна мова визначена другим предметом для вступу на 7 спеціальностей: філологія, туризм, готельно-ресторанна справа, міжнародні відносини, міжнародні економічні відносини, суспільні комунікації та регіональні студії, середня освіта (мова і література).

Результат ЗНО з географії як другий обов'язковий предмет тепер вимагатимуть лише для вступу на три спеціальності, аналогічно як і з фізики, з хімії – всього на дві. В основному, для підготовки педагогів, спеціалістів у сфері обслуговування та галузі природничих наук.

Що стосується третього предмета, який можна обрати з-поміж двох (для двох спеціальностей – з-поміж трьох), то найчастіше пропонується іноземна мова, фізика та математика. Але оскільки альтернативою фізиці у 51 випадку з 65 є іноземна мова, імовірно абітурієнти складатимуть здебільшого саме цей предмет.

За даними дослідження ГО "Опора", найбільше варіації для компонування другого предмета з третім дає математика. Особливо високі шанси для вступу матимуть абітурієнти, які проходитимуть ЗНО з математики, фізики та іноземної мови.

Також виграшною є комбінація біології, як другого предмета, з хімією чи математикою. Поєднання результатів з біології та хімії дає можливість участі у конкурсному відборі на 18 спеціальностей, з біології та математики – на 17. Найменш вигідною є комбінація біологія та історія України, вона зустрічається в Умовах прийому лише для двох спеціальностей.

Результати ЗНО з історії України найоптимальніше поєднувати з результатами з іноземної мови чи математики, хоч спектр спеціальностей для вступу пропонують значно менший, ніж попередні предмети. Такі комбінації є визначальним для участі у конкурсному відборі на право, журналістику, філософію, історію, політологію тощо. Водночас вступ на 11 з 26 спеціальностей, де другим предметом є історія України, передбачає вибір третього предмета з-поміж іноземної мови чи математики.

Результат ЗНО з іноземної мови можна скомбінувати лише з результатами ЗНО з історії України, математики та географії. А от з біологією, фізикою та хімією – жодної комбінації. Найрідше зустрічаються серед переліку других обов'язкових конкурсних предметів географія, фізика та хімія – на 6, 5 та 4 спеціальності відповідно.

Нагадаємо, реєстрація бажаючих взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні в 2018 році буде проходити з 6 лютого до 19 березня, а сесія ЗНО розпочнеться 22 травня з тестів з математики.

Під час вступної кампанії в 2018 році абітурієнти зможуть подати максимум 7 заяв у чотири вищих навчальних заклади на підставі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання. Згідно з постановою Міністерства освіти і науки України, подання заяв до ВНЗ у 2018 році буде проходити з 12 по 26 липня.

Детальніше про особливості нової вступної кампанії читайте у статті Оксани Онищенко "Олег Шаров: "При вступі буде більше математики, фізики, хімії та іноземної мови"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі