Найбільше радості українцям приносять родина, діти та друзі

Поділитися
Найбільше радості українцям приносять родина, діти та друзі За останні десять років українці стали отримувати більше задоволення майже від усіх занять (крім перегляду телевізора)
Ці групи лідирують у рейтингу радості останні десять років. Телевізор випав з першої п'ятірки.

У липні 2018 ода найбільше радості в житті українцям приносять родина (74%), діти (63%) і друзі (49%), свідчать дані опитування Соціологічної групи "Рейтинг".

Також радість українцям приносять подорожі (30%), спілкування з природою (30%), гроші (29%), музика (27%), робота (25%), домашні тварини (24%), подарунки (22%).

Майже кожному п'ятому українцю приносять радість відпустка/канікули, книги, інтернет, перегляд телевізора, їжа, секс, а також прибирання в будинку і заняття спортом. Кожному шостому - кіно, дні народження, молитва, шопінг. Майже кожному десятому - театр, танці, пісні, перемоги улюбленої команди або просто усамітнення. Близько 5% приносять радість навчання і алкоголь, 1-2% - азартні ігри і легкі наркотики. Тільки 1% українців зазначили, що їм нічого не приносить радості в житті.

Протягом останніх 10 років найбільше зросло відчуття радості від родини, дітей, друзів, відпусток і подорожей, домашніх тварин і спілкування з природою, занять спортом, сексу, їжі, книжок, театру, пісень і танців.

Однак за останні 10 років істотно зменшилася кількість респондентів, які отримують радість від перегляду телевізора (ще в 2009-2011 роках перегляд телевізора стабільно потрапляв у першу п'ятірку рейтингу радості, тоді як сьогодні це середина другої десятки).

Опитування було проведено 10-15 липня 2018 року серед 2000 респондентів. Метод - формалізоване інтерв'ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження не більше 2,2%.

Як свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології, за останній рік в Україні різко виріс рівень щастя. Порівняно з минулим роком частка щасливих збільшилася на 10 процентних пунктів, з 53% у травні 2017 року до 63% у травні 2018 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі