Населення України не довіряє судовій реформі - GFK - Україна - dt.ua

Українці не довіряють судовій реформі, а 40% навіть не чули про неї - GFK

10 липня, 2018, 15:30 Роздрукувати

23% населення України підтримують судову реформу, а 38% не підтримують. Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією GfK Ukraine спільно з соціологічною групою Q&Q Research в рамках соціальної ініціативи "Контроль ефективності реформ" в червні 2018 року.

Як повідомляють "Українські новини", за даними опитування, 19% населення вважають себе поінформованими про судову реформу, тоді як 41% нічого не чули про реформи, а 38% "дещо знають, але хотіли б знати більше".

"В суспільстві був запит на судову реформу, але поки воно практично нічого не знає про зміни, що відбуваються, - зазначила Юлія Слєсаренко, директор соціологічної групи Q&Q Research. - Це свідчить про те, що реформа відбулася кулуарно, практично без інформування населення".

За результатами опитування, 23% населення України підтримують судову реформу проти 38% тих, хто не підтримує її. При цьому, люди молодшого та середнього віку більшою мірою підтримують судову реформу, ніж люди старше 56 років.

У сприйнятті 46% населення ситуація в судовій системі стала ще гірше, ніж до Революції Гідності.

Третина українців вважають, що право на справедливий суд повністю або частково реалізовано в Україні, а 61% населення країни схиляються до думки, що домогтися справедливого суду в Україні практично неможливо.

Досить низька довіра населення до знову сформованих Верховного та Конституційного судів - за даними опитування, їм довіряють 25% українців.

"Парадоксально, що старим, нереформованим місцевим судам не довіряють 56% населення і майже стільки ж не довіряють реформованого Верховного суду, - коментує керівник відділу соціально-політичних досліджень GfK Ukraine Інна Волосевич. - Ймовірно, це пояснюється недостатньою поінформованістю українців про створення нового Верховного суду за участю Громадської ради доброчинності. Рівень поінформованості про судову реформу є найнижчим з усіх реформ, які були включені в дослідження".

"Незалежними від влади вважають Конституційний суд і Верховний суд - по 22% опитаних, місцеві суди - 21% населення України. Це означає, що процес реформування Верховного суду відбувся непомітно для населення, - підкреслює Юлія Слєсаренко. - Проведене дослідження свідчить про те, що влада має врахувати думку суспільства і проаналізувати, на якому етапі реформи стався збій і суспільство було відсторонено від діалогу з однією з найважливіших системних реформ".

Дослідження проводилося в період з 27 червня по 1 липня 2018 року. Було опитано 600 осіб віком від 18 років і старше у всіх регіонах України, крім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки з жителями підконтрольних уряду територій.

Загальна вибірка репрезентативна дорослому населенню за статтю, віком, області та розміром населеного пункту за даними Державної служби статистики України станом на 1.01.2017. Максимально можлива похибка становить 4%.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №6, 16 лютого-22 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >