НАПК оголосило про запуск оновленого реєстру корупціонерів - Україна - dt.ua

НАПК оголосило про запуск оновленого реєстру корупціонерів

30 липня, 2019, 01:13 Роздрукувати

Отримати інформацію щодо наявності людини у цьому реєстрі та її причетності до корупційних діянь можна за п'ять хвилин максимум.

Офіційно реєстр почав свою роботу ще 4 лютого 2019

Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило про початок роботи оновленого безкоштовного електронного ресурсу – Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, інформує прес-служба НАПК.

Станом на 29 липня 2019 реєстр корупціонерів працює в штатному режимі. Відтепер агентство у рамках проведення спеціальної перевірки щодо осіб, які претендують на зайняття посад, які передбачають заняття відповідального або особливо відповідального положення, а також посад з підвищеним корупційним ризиком, буде перевіряти наявність відомостей щодо кандидатів у цьому реєстрі.

Отримати інформацію щодо наявності людини у цьому реєстрі та її причетності до корупційних діянь можна за п'ять хвилин максимум.

"Для цього в реєстрі передбачена функція самостійного безкоштовного отримання фізичними та юридичними особами – учасниками публічних закупівель вищевказаної інформаційної довідки, чим виключена корупційна складова. Від початку роботи реєстру самостійно сформовано та отримано фізичними та юридичними особами 43 тисячі 713 таких довідок. Також Нацагентство надало 580 виписок з реєстру у відповідь на звернення фізичних осіб. За період ведення реєстру у рамках проведення спеціальної перевірки НАЗК провело перевірку відомостей щодо 3724 осіб, які претендують на зайняття посад, пов'язаних із виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Всього від початку роботи реєстру опрацьовано 6210 електронних копій судових рішень, у яких зазначено, що 2262 людину судом визнано винними та притягнуто до кримінальної або адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень", – сказано у повідомленні.

Офіційно реєстр почав свою роботу ще 4 лютого 2019 року. Детальніше з особливостями його роботи можна ознайомитися на офіційному сайті НАПК у рубриці "Запобігання та виявлення корупції", розділ "Єдиний державний реєстр осіб, які вчинили корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення".

Читайте також: НАЗК повідомило НАБУ про незадеклароване майно Шуфрича

Як повідомлялося, в Україні за 2,5 роки засуджено понад 2,7 тисяч корупціонерів, при цьому задокументовано 22 тисячі фактів хабарництва. За результатами дослідження аудиторської компанії Ernst&Young про ризики шахрайства, Україна посіла перше місце за рівнем корупції серед 41 країни.

Докладніше про боротьбу з хабарництвом в Україні читайте в статті Петра Калити "Корупція як наслідок недосконалості організацій" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: НАЗК /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1282, 15 лютого-21 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >