"Напевно Супрун якась не така" — як в суспільстві відреагували на відсторонення в.о. міністра охорони здоров'я з посади

Поділитися
"Напевно Супрун якась не така" — як в суспільстві відреагували на відсторонення в.о. міністра охорони здоров'я з посади
Частина пов'язує рішення суду із політичною вказівкою з АП.

Окружний адміністративний суд Києва рішенням від 5 лютого за позовом депутат від "Радикальної партії" Ігоря Мосійчука тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати повноваження міністра охорони здоров'я України. Рішення прийнято до розгляду справи по суті. Зокрема радикал заявляє, що Уляна Супрун зберегла за собою громадянство США, хоча аналогічний позов у 2017 році суд визнав безпідставним.

У політикумі заяву про відсторонення Супрун зустріли по-різному. Першим відреагував голова "Радикальної партії" Олег Ляшко, який заявив що його партія "бореться за життя та здоров'я України" і саме тому добивається усунення її від керування міністерством.

Натомість колеги міністра по уряду заявили про тиск на міністерство охорони здоров'я, яке справно бореться з корупцією. В уряді наголосили, що саме команда Супрун проводить політику Кабміну, спрямовану на впровадження новітніх програм та реформ у медичній галузі.

"Уряд України занепокоєний тим безпрецедентним тиском … Команда Міністерства охорони здоров'я на чолі з в.о. Міністра Уляною Супрун оголосила війну тим корумпованим схемам, які процвітали в галузі роками, і це, на наш погляд, чи не головна причина того, чому проти Уляни Супрун і її команди була розгорнута справжня війна", - йдеться в заяві, яку в тому числі поширив на своїй сторінці у Facebook прем'єр-міністр Володимир Гройсман.

Міністр фінансів Оксана Маркарова зазначила, що за дійсної судової системи будь-яка реформа може потрапити під удар, але це не має нікого зупиняти.

"Поки не буде справедливого суду, будь-яка інша справжня реформа може потрапити під удар. Суди вже зупиняли верфікацію соціальних платежів, призначення керівників на конкурсах, приватизацію. Тепер просто забороняють виконувати обов'язки в якості забезпечення... Як в у відомому анекдоті: "нас це звичайно засмутить, але не зупинить", - зазначила вона у Facebook.

Представник Кабінету міністрів у Верховній Раді, народний депутат із фракції "Блок Петра Порошенка" Вадим Денисенко зазначив, що ніхто з критиків Уляни Супрун не може докорити їй у корупційних діяннях, а судова тяганина - цілеспрямована кампанія проти неї, яка пов'язана, насамперед, із величезними грошима, які виділяє держава на медицину.

"На сьогодні немає голосів у залі, я впевнений, за призначення когось міністром охорони здоров'я. Немає кандидатури, яка не розколола б зал", - додав він.

Народний депутат від фракції Самопоміч Єгор Соболєв зазначив, що рішення - це "атака корупціонерів найвищого рівня руками Ляшка і залежного судді. Якщо я не помиляюся, це той самий суддя, який відновив Насірова на посаді і визнав, що реклама Луценка - це соціальна реклама правосуддя".

На думку депутата, рішення суду є "невипадковим" і приймав його "невипадковий" суддя. "Щоб не робити це прямо, зробили це через Ляшка, який є давнім партнером Банкової в таких операціях, і через залежного суддю, на якому, повторюся, нема де тавра ставити", - вважає Соболєв.

Соліст гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук заявив, що рішення суду демонструє, що стара політична культура не сприймає людей, які боряться за зміни.

"Відсторонення судом Уляни Супрун від виконання обов'язків в.о міністра черговий раз демонструє: стара політична культура не сприймає людей, які боряться за зміни не словами, а справами. Вона їх боїться і намагається виштовхати будь-яким способом, навіть, таким абсурдним, як цей", - написав він у Twitter.

"Зовнішня агресія з боку Росії і внутрішній реванш, тих хто проти реформ - найбільші загрози для нинішньої України. Обидві потребують нашої рішучої відсічі. Уляна Супрун ми з тобою!", - написав в свою чергу у Facebook голова Українського інституту пам'яті Володимир В'ятрович.

"Рішення Окружного адміністративного суду про відсторонення Уляни Супрун від обов'язків керівника МОЗ - це одне з яскравих проявів того, якими методами буде проводитися передвиборна боротьба. І напередодні президентських, і напередодні парламентських виборів. Адже ми прекрасно розуміємо, що справа не в Супрун, а в підміні політичної боротьби інструментами впливу. У кого-то є вплив на судові інстанції, у кого-то - на телевізор, у кого-то - на певні громадські організації. У боротьбі за владу всі засоби хороші! ", - зазначив в свою чергу журналіст Віталій Портніков.

"Всі вже бачили, що реформований київський адмінсуд (ОАСК) заборонив Ульяні Супрун виконовути обов'язки міністра? Це той самий реформований київський адмінсуд, який повернув на посаду Насірова. З великою вірогідність той же реформований суд 15 лютого взагалі зніме Супрун з посади. Давайте, й далі топіть за Поршенка. Будемо мати на посадах таких, як Насірова, і - за бортом таких, як Супрун. І звичайно Порошенко тут нідочого взагалі. … Чому за всі рішення цього суду персональну відповідальність несе Порошенко? Бо цей суд взагалі мав бути розформованим, проте якось так сталося, що саме він зник з Указу Президента", - зазначив керівник "Центру протидії корупції" Віталій Шабунін.

"Якийсь дивний суд заборонив Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра. Напевно вирішив, що вона якась не така. Ну не така як Богомолець або її попередниця, Богатирьова. І суду здалося, що це суперечить віковій традиції українського народу. Тобто суд заборонив боротися з корупцією. І заборонив здоровий глузд, адже устами Уляни постійно йдуть спроби прищепити країні саме здоровий глузд і наблизити країну до цивілізації. До речі, коли Уляна бореться за здоровий глузд, то це викликає мало не великі напади у корупціонерів, ніж коли вона прикриває схеми. Може бути тому, що українським корупціонерам потрібні українці без критичного мислення, адже на таких легше паразитувати десятиліттями ", - зазначив в свою чергу Сергій Фурса.

Що стосується міжнародної спільноти, то першою на заборону відреагувала посол Великої Британії в Україні Джудіт Гоф.

"Все ще чекаю більш докладної інформації щодо цієї справи, але стурбована потенційним впливом на життєво важливі реформи охорони здоров'я в Україні", - написала вона у Twitter.

У посольстві Швейцарії в Україні висловили занепокоєння можливими негативними наслідками для реформи системи охорони здоров'я через судове щодо Уляни Супрун.

"Аналізуючи несподіване судове рішення про заборону Уляні Супрун виконувати обов'язки міністра охорони здоров'я України, висловлюємо наше занепокоєння щодо можливих негативних наслідків для реформи системи охорони здоров'я в Україні", - повідомляється в у Twitter у посольства

В окружному адмінсуді міста Києва заявили, що рішення про відсторонення Уляни Супрун від виконання обов'язків міністра охорони здоров'я України прийняли, зокрема, через доводи щодо наявності у неї громадянства США, а ще Супрун надто довго виконує обов'язки міністра.

Цікаво, що рятувати в.о. глави МОЗ Уляну Супрун, за інформацією Telegram-каналу УП. Off the record, взявся нардеп Олександр Грановський, так званий "смотрящий" президента за судовою системою. Він повинен "переконати" суддю адмінсуду Києва скасувати рішення про заборону Уляні Супрун бути в.о. міністра охорони здоров'я. Ситуація неоднозначна тим, що нещодавно в ЗМІ зявилася інформація, що Петро Порошенко уже дав команду "прибрати Супрун" і навіть знайшов на її місце заміну. Врешті, у самого Грановського давно є кандидат на місце глави МОЗ….

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі