Напад на базу ООН у ДР Конго: українські пілоти евакуювали цивільний персонал

Фото
Поділитися
Після евакуації персоналу, вертольоти доставили на базу спецназ для протистояння заворушень.

Українські пілоти взяли участь в евакуації персоналу Місії ООН в Демократичний Республіці Конго під час нападу місцевих жителів на базу Місії, повідомляє прес-центр Об'єднаного оперативного штабу Збройних сил України.

В операції були задіяні українські Мі-24 з 18-го окремого вертолітного загону Місії ООН зі стабілізації у ДР Конго.

Минулого понеділка, 25 листопада, місцеві мешканці напали на базу ООН поблизу населеного пункту Бені у провінції Північне Ківу. Учасники заворушень увірвалися на територію бази, де розташовувався цивільний персонал Місії, розграбували і спалили будинки й автомобілі.

Приводом для протестів у Північному Ківу, що незабаром переросли в масові заворушення, став напад бойовиків угруповання ADF на один з районів Бені. Бойовики вбили вісьмох мирних мешканців і взяли в заручники дев'ятьох людей. Відповідальність за це місцеве населення поклало на миротворців ООН, звинувативши їх у тому, що вони нібито погано охороняють цивільне населення. Протестувальники заблокували автомобільні дороги, зруйнували частину укріплень базового табору армії Малаві в Буакене поблизу Бені.

Українські військові, які дислокуються в Бені, Гома і Калеміє, були переведені не посилений режим несення служби. За наказом командування Місії ООН українські вертолітники перекинули на аеродром Бені бійців спецпідрозділу миротворців із Гватемали.

Під час операції жоден український військовослужбовець не постраждав.

З 2016 року у Демократичній Республіці Конго несуть службу 250 українських миротворців. У листопаді 2018 року військовослужбовці ЗСУ у складі миротворчих сил ООН взяли участь в операції "Скорпіон" з ліквідації бойовиків угруповання ADF. Протягом місяця екіпажі 18-го вертолітного загону відпрацювали 124 завдання з ураження наземних цілей.

В операції були задіяні армійський спецназ з Гватемали і Танзанії, піхотні батальйони з Республіки Малаві та Південноафриканської Республіки, а також вертольоти Мі-8 і Мі-24 ЗСУ й Oryx армії ПАР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі