Наказ про виключення юросіб з реєстру отримувачів гумдопомоги є протиправним – експерти - Україна - dt.ua

Наказ про виключення юросіб з реєстру отримувачів гумдопомоги є протиправним – експерти

15 січня, 12:15 Роздрукувати

Експерти вказують на чинну постанову Кабміну, де визначено вичерпний перелік підстав для виключення з реєстру.

© icrc.org

За висновками спеціалістів Єдиної служби правової допомоги, наказ №3 від 9 січня Мінсоцполітики про виключення юридичних осіб з Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги є протиправним і підлягає скасуванню. Схоже на те, що цей наказ — сирий і готувався нашвидкуруч, зазначають голова правління ГО "Ініціатива Е+" Валентина Варава та директор Єдиної служби правової допомоги Денис Осмоловський у статті для DT.UA.

Автори вказують на чинну постанову Кабміну №39 від 30 січня 2013 року "Про затвердження Порядку реєстрації отримувачів гуманітарної допомоги", п.7 якого визначено вичерпний перелік підстав для виключення з Реєстру, а саме: "документальне підтвердження факту порушення отримувачем гуманітарної допомоги законодавства про гуманітарну допомогу; подання отримувачем гуманітарної допомоги заяви про виключення його з Реєстру; ліквідація юридичної особи, яка є отримувачем гуманітарної допомоги". Де тут відсутність звіту?

Також на думку Варави та Осмоловського, складається враження, що організації на виключення відбирали навмання, бо серед них є такі, які відповідально звітують. При цьому, за їхніми словами, є організації, які отримують гуманітарну допомогу, здають звіти тільки в податкову — і залишаються в реєстрі.

"Де ж логіка? В Мінсоці, що зобов'язаний надати нам форми звіту та процедуру звітності, — бардак, а винні організації, котрі не подали щомісячних звітів, форм і процедури подачі яких не існує? Не хочеться думати, що поява цього наказу викликана політичною необхідністю прозвітувати про успіхи й покарання. Напевно серед 79 організацій є і продавці гуманітарки, і фіктивні, і недобросовісні, але гребти всіх під один гребінець, не забезпечивши нормативкою, — очевидний перебір. Та й досвід показує, що саме недобросовісні мають ідеальну, хоч і "липову" звітність", - пишуть автори матеріалу.

Читайте також: Немає прописаної процедури та затвердженої форми звітності з отриманої гумдопомоги – експерти

Так, у рамках боротьби зі "схемами на гуманітарці" наказом №3 від 9 січня 2020 року 79 (!) організацій було виключено з Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги. Причина — неподання звітів про розподіл гуманітарної допомоги. Серед "схемщиків" опинились солідні міжнародні організації — Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Місія Міжнародного комітету Червоного Хреста і авторитетні державні установи (Прикарпатський національний університет імені В.Стефаника, Львівський університет безпеки життєдіяльності, Інститут фізики напівпровідників НАНУ), а також добросовісні волонтерські організації.

Детальніше про проблемні питання гуманітарної допомоги в Україні читайте в матеріалі Валентини Варави та Дениса Осмоловського "Гуманітарка як дзеркало проблем Мінсоцполітики".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >