Новини України - Нацрада призначила позапланову перевірку телеканалу 112 Україна - Україна - dt.ua

Нацрада позапланово перевірить канал "112 Україна"

12 жовтня, 2018, 16:31 Роздрукувати

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила перевірку через звернення громадськості щодо наявності в програмах телеканалу ознак розпалювання ворожнечі.

До регулятора звернулася народна депутатка, 30 громадян та низка громадських організацій © Олексій Рябчин / Twitter

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення України призначила позапланову перевірку телеканалу "112 Україна" через ознаки розпалювання ворожнечі. Регулятор зафіксував порушення норм відповідного закон на підставі моніторингів ефіру та звернень громадян. Про це повідомила прес-служба Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

"На підставі моніторингів ефіру ТОВ "Телерадіокомпанія "112-ТВ" ("112 Україна"), м. Київ, проведених у вересні – жовтні 2018 року, а також звернень народного депутата України Ричкової Т.Б., понад 30 громадян і низки громадських організацій Національна рада призначила компанії позапланову перевірку у зв'язку із зафіксованими ознаками порушення норм Закону України "Про телебачення і радіомовлення", - йдеться у повідомленні.

Зазначено, що у зверненнях громадяни нарікають на порушення правил розповсюдження інформації, журналістських стандартів, використання мови ненависті й ворожнечі. Окрім того, у спрямованих Нацраді листах йшлося про те, що телеканал "112 Україна" поширює в ефір інформацію, яка, на думку заявників, є кліше російської пропаганди, а також підриває основи державності, провокує на протести та маніпулює думкою людей.

"Перевірка мовника стосуватиметься відповідності його програм частині першій статті 28 Закону України "Про інформацію" (інформація не може бути використана для закликів до повалення конституційного ладу, порушення територіальної цілісності України, пропаганди війни, насильства, жорстокості, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, вчинення терористичних актів, посягання на права і свободи людини)", - повідомили в Нацраді.

Також регулятор здійснить перевірку щодо відповідності програм телеканалу абзацам четвертому та дев'ятому частини другої статті 6 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (не допускається використання телерадіоорганізацій для закликів до розв'язування агресивної війни або її пропаганди та/або розпалювання національної, расової чи релігійної ворожнечі та ненависті, а також не допускається використання телерадіоорганізацій для трансляції телепередач, виготовлених після 1 серпня 1991 року, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України).

Після проведення перевірки, Національна рада розгляне всі матеріали й ухвалить відповідне рішення.

Читайте також: В ОБСЄ закликають владу не вводити санкції проти "112 Україна" і "NewsOne"

Нагадаємо, 4 жовтня, парламент проголосував за рекомендацію РНБО про введення санкцій щодо компаній, які входять у структуру власності телеканалів "112 Україна" і "NewsOne". Зокрема, позбавлення цих компаній ліцензії і дозволів на здійснення діяльності, заборону використання ними радіочастотного ресурсу України, блокування їх активів, операцій із цінними паперами та інвестиціями та інші обмеження.

Нагадаємо, петиція з вимогою закрити телеканали "112 Україна" і "NewsOne" за тиждень набрала 25 тисяч підписів, необхідних для розгляду. У петиції зазначалося, що ці ресурси сприяють "поширенню дезінформації, ворожої пропаганди через інформаційні активи Кремля в Україні".

Раніше Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила позапланову виїзну перевірку телеканалу "NewsOne". У СБУ дійшли висновку про те, що "NewsOne" транслює кліше російської пропаганди, і в його ефірі присутні "ознаки прихованого призову до агресивних дій і програмування агресивної поведінки глядачів".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №18, 18 травня-24 травня Архів номерів | Зміст номеру < >