Нацполіція знищила камеру, яка зафіксувала розмови Чеботаря у справі "рюкзаків Авакова" - ЗМІ

Поділитися
Нацполіція знищила камеру, яка зафіксувала розмови Чеботаря у справі "рюкзаків Авакова" - ЗМІ © Схеми
Суддя запевняє, що не знав, про які саме матеріали йдеться.

Приховану камера, яка зафіксувала переговори в кабінеті екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря щодо закупівлі рюкзаків для Нацгвардії, у якій фігурує син міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександр, була знищена як речовий доказ на виконання ухвали суду в рамках іншого кримінального провадження. Ухвала про знищення речових доказів, серед яких був записувальний пристрій, була винесена Бориспільським міськрайонним судом у липні 2017 року – через два місяці після оголошення вироку директору держпідприємства "Спецсервіс" Василю Петрівському, підозрюваному в розкраданні піску з балансу МВС, йдеться в матеріалі програми "Схеми".

У судовій ухвалі йдеться, що серед іншого має бути знищений "прилад, який надійшов разом із супровідним листом Головного слідчого управління СБУ та який відноситься до спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації", тобто камера, яка була встановлена співробітниками СБУ на прохання військової прокуратури в рамках кримінального провадження про корупцію в МВС.

Натомість коли у листопаді 2017-го детективи НАБУ звернулися до суду з листом, у якому зазначили, що камера з кабінету Чеботаря може бути речовим доказом в іншій справі – щодо закупівлі рюкзаків для Нацгвардії, де фігурують екс-заступник міністра внутрішніх справ Сергій Чеботар та син Авакова Олександр, суддя звернувся до Нацполіції з проханням не знищувати цей доказ. Однак, за даними джерел "Схем", спеціальна комісія оперативно знищила докази ще влітку 2017 року, до звернення детективів до суду.

За інформацією журналістів, ініціатором подання клопотання про знищення усіх речових доказів у справі Петрівського, ймовірно, був адвокат, який раніше його захищав, а тепер представляє інтереси Сергія Чеботаря – Ігор Юдін.

Голова Бориспільського міськрайонного суду Сергій Вознюк, який розглядав справу Петрівського і ухвалив в її рамках рішення про знищення всіх речових доказів, зокрема, відеопристрою, пояснив у коментарі "Схемам", що перелік доказів, який був зазначений, у судовому засіданні безпосередньо представляв представник генеральної прокуратури, який зазначив, що ці докази, згідно з переліком, підлягають знищенню, оскільки не використовуються в інших провадженнях. Суддя запевнив, що на момент ухвалення рішення не знав, що це саме та відеокамера, на яку також були записані розмови про "рюкзаки Авакова".

У НАБУ запевняють, що хоча планували використати цей пристрій як ймовірний речовий доказ у справі "рюкзаків Авакова", вони мають достатньо інших доказів у цій справі.

"Ці записи не є єдиним доказом по справі. На мою думку, доказів достатньо для того, щоб справу передати до суду і слухати по суті", – зазначив у коментарі директор НАБУ Артем Ситник.

Нагадаємо, 31 жовтня 2017 року в рамках розслідування справи про так звані "рюкзаки Авакова" були затримані син голови МВС Олександр Аваков, екс-заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Чеботар, а також підприємець Володимир Литвин.

Наступного дня суд відпустив усіх трьох підозрюваних під особисте зобов'язання, а Авакова-молодшого – зобов'язав носити електронний браслет. У грудні Солом'янський районний суд Києва повернув йому закордонний паспорт і дозволив зняти з електронний браслет. САП оскаржила відповідне рішення суду.

У лютому 2015 року МВС уклало договори з компанією "Дніпровенд" на п'ять тисяч рюкзаків вартістю 14,5 млн гривень та ПП "Плигачов" на одну тисячу рюкзаків вартістю 2,1 млн гривень. У червні 2015 року журналісти з'ясували, що рюкзаки були придбані через підприємства, підконтрольні Авакову.

У лютому минулого року було опубліковано відео, зняте прихованою камерою, на якому людина, схожа на сина голови МВС Арсена Авакова Олександра, обговорює з людиною, схожою на екс-заступника міністра Сергія Чеботаря поставку партії тактичних рюкзаків для підрозділів відомства за завідомо завищеною ціною.

У квітні 2018 року НАБУ підтвердило, що завершило розслідування стосовно фігурантів цієї справи: сина голови МВС України Олександра Авакова та екс-заступника голови МВС Сергія Чеботаря.

Детальніше про політичне підґрунтя справи про "рюкзаки Авакова" читайте в матеріалі Юлії Мостової "Рюкзаки з подвійним дном" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі