НАБУ завершило розслідування справи про розкрадання "кіотських грошей"

Поділитися
НАБУ завершило розслідування справи про розкрадання "кіотських грошей" Холодницький повідомив подробиці "кіотської справи" © НАБУ / Flickr
У кримінальному провадженні фігурують десять підозрюваних у замаху на заволодіння 336 мільйонами гривень.

Національне антикорупційне бюро завершило досудове розслідування у кримінальному провадженні про розкрадання коштів, виділених Україні в рамках Кіотського протоколу до Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

"31 березня прокурорами САП визнані достатніми зібрані під час досудового слідства докази для складання обвинувального акта", – повідомив голова Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на своїй сторінці в Facebook.

Слідство встановило, що група осіб, до складу якої входили службові особи ДП "Укрекоресурс", шляхом забезпечення перемоги фіктивних компаній у тендерних процедурах "Капітальний ремонт шляхом технічного переоснащення світильників на основі ламп розжарювання на світильники на основі LED технологій для скорочення викидів парникових газів та покращення соціально-економічних умов" вчинили замах на заволодіння державними коштами на суму понад 336 мільйонів гривень.

Повідомлення про підозру пред'явлені десятьом фігурантам кримінального провадження.

Зокрема, директору "Укрекоресурса" повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 15 год. 5 ст. 191 (замах на заволодіння чужим майном), ч 2 ст. 382 (невиконання рішення суду), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) КК України.

Нагадаємо, відомості про розтрату "кіотських грошей" були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21 січня 2016 року.

У січні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк дав доручення провести службове розслідування щодо можливих порушень у Мінекології під час конкурсу з реконструкції систем освітлення, коли тендер на 550 мільйонів гривень виграла фіктивна фірма. Голова Кабміну також розпорядився звільнити керівництво міністерства та ДП "Українські екологічні інвестиції", провести службове розслідування і направити матеріали до НАБУ.

Детальніше про "кіотському справі" читайте у інтерв'ю Назара Холодницького у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі