НАБУ затримало посадовців Львівського бронетанкового заводу за підозрою в розтраті 28,5 млн грн

Поділитися
НАБУ затримало посадовців Львівського бронетанкового заводу за підозрою в розтраті 28,5 млн грн Чиновники Львівського бронетанкового заводу закуповували старі деталі © tank.lviv.ua
Також співробітниками НАБУ і САП затримані посадові особи ЗСУ, які брали участь у корупційній схемі.

Національне антикорупційне бюро України під керівництвом прокурорів САП затримали ряд посадових осіб ЗСУ та ДП "Львівський бронетанковий завод" за підозрою в привласненні майна, повідомляє прес-служба бюро.

Детективи НАБУ встановили, що посадові особи Збройних Сил України у змові зі службовими особами Львівського бронетанкового заводу, засновником ТОВ та за участю фіктивних фірм розробили і реалізували корупційну схему по закупівлі запасних частин і комплектуючих до бронетанкового озброєння та техніки. Таким чином в 2015 році чиновники вчинили розтрату бюджетних коштів на суму 28,5 млн гривень, йдеться в повідомленні.

Повідомляється, що суть схеми полягала в тому, що замість нових двигунів для танків Т-72 закупили двигуни, які раніше вже використовувалися. До того ж ці старі, а іноді і неробочі, двигуни раніше вже були продані - у 2008-2009 роках їх реалізовували підприємствам на внутрішньому ринку як надлишкове майно Міноборони. Крім того, випуск цієї моделі двигунів припинився ще з 90-х років, про що ініціаторам схеми було добре відомо, повідомляють в НАБУ.

Наголошується, що зараз затримано п'ятьох осіб: начальника ЦБТУ ЗСУ Озброєння ЗСУ (генерал-майора), начальника відділу ЦБТУ ЗСУ Озброєння ЗСУ (полковник), директора та його заступника ДП "Львівський бронетанковий завод", а також засновника ТОВ, який був задіяний у схемі.

Нагадаємо, у червні 2015 році був звільнений директор Львівського бронетанкового заводу Олександр Остапець через зрив виробництва БТРів "Дозор" для АТО. Його змінив Роман Тимків.

При цьому DT.UA повідомляло не тільки про невиконання плану поставок. Зокрема, розслідування "Дзеркала Тижня. Україна" показало, що "Укроборонпром" поставляє армії несправну техніку після ремонту. Наприклад, стало відомо, що дві третини помпезно переданих армії нових БТРів зламалися через конструктивні недоробки.

В липні минулого року з ініціативи військової прокуратури з ДП "Львівський бронетанковий завод" до державного бюджету України стягнуто 13,7 млн гривень через невиконання послуг у встановлений термін.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі