НАБУ перевірить фігурантів розслідування щодо корупції в оборонній галузі

Поділитися
НАБУ перевірить фігурантів розслідування щодо корупції в оборонній галузі © Facebook/НАБУ
Однак під "приціл" потраплять тільки підприємства, а не конкретні особи.

Національне антикорупційне бюро перевірить підприємства, про які йде мова у програмі "Наші гроші з Денисом Бігусом" про зловживання при проведенні закупівель для української армії. При цьому наголошується, що частина з них вже є об'єктами розслідувань НАБУ.

"Детективи НАБУ проаналізують інформацію про факти корупції в оборонній сфері, викладені в журналістському розслідуванні Лесі Іванової, і нададуть їй належну оцінку. Зазначимо, що підприємства, про які йде мова в матеріалі, вже є об'єктами розслідувань НАБУ. В цілому детективи розслідують корупцію на близько 15 підприємствах оборонно-промислового комплексу в межах декількох десятків кримінальних проваджень", - йдеться в повідомленні НАБУ.

В агентстві також зазначили, що розслідування корупційних схем в оборонній сфері "складні й мають свою специфіку. Зокрема, закупівлі товарів здійснюються за закритими процедурами, без конкурентних торгів, за відсутності чітко встановленої процедури визначення ціни закупівлі і переможця. Також частину документів, у тому числі тих, які можуть бути доказами, що мають гриф секретності, а ринок товарів військового та подвійного призначення відсутній, що ускладнює проведення товарознавчої експертизи та визначення їх ринкової ціни; з'ясування обставин вчинення злочину вимагає отримання інформації з-за кордону, що триває від півроку і більше.

Нагадаємо, що 25 лютого команда журналістських розслідувань Bihus.Info, опублікувала матеріал про масштабні розкрадання в "Укроборонопромі", до якої причетні посадові особи, наближені до президента Петра Порошенка. Зокрема, син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор, його друг і безнес-партнер Віталій Жуков, а також Андрій Рогоза. З 2016 року вони продавали українським оборонним підприємствам запчастини для військової техніки з націнкою до 300%. Товар вони завозили з території РФ контрабандним шляхом або ж купували на складах військових частин в Україні. Зокрема як "прокладку" вони використовували підприємство Порошенка "Кузня на Рибальському", через яку провели 70 мільйонів гривень від угоди з Київським бронетанковим заводом.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі