НАБУ долучить матеріали "Схем" про корупцію в енергетиці до кримінального провадження

Поділитися
НАБУ долучить матеріали "Схем" про корупцію в енергетиці до кримінального провадження Двоє з фігурантів сюжету журналістів - вже мають статус підозрюваних у справах НАБУ © economy.apostrophe.ua
Деякі фігуранти журналістського розслідування вже мають статус підозрюваних.

Національне антикорупційне бюро долучить аудіозаписи та інші матеріали, оприлюднені в розслідуванні програми "Схеми" про корупцію в енергетиці, до кримінальних проваджень, які розслідують детективи бюро. Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"Мова йде про справу про зловживання з боку посадових осіб ряду обленерго, в результаті яких інтересам держави завдано збитків більш ніж на 1,2 млрд грн шляхом укладання угод, що суперечать законодавству у сфері електроенергетики", - відзначили в бюро. Там повідомили, що двоє з фігурантів сюжету журналістів - голова правління ЗАТ "ХК "Енергомережі" і в.о.Генерального директора ВАТ"Запоріжжяобленерго" - вже мають статус підозрюваних у справах НАБУ". Першого з них розшукали компетентні органи в Німеччині - зараз йде процедура його екстрадиції в Україну ", - йдеться в повідомленні бюро в Facebook.

Нагадаємо, детективи НАБУ і антикорупційні прокурори підозрюють екс-депутата і бізнесмена Дмитра Крючкова в розкраданні коштів "Запоріжжяобленерго", понад 60 відсотків акцій якого належать державі. Маловідоме прізвище Крючкова фігурує і в інших розслідуваннях правоохоронців. А втрати держави оцінюються в мільярди гривень. Високопоставлену корупцію на "Запоріжжяобленерго" детективи НАБУ розслідують з 2015 року.

У 2016 році Крючков був оголошений в розшук. Підозрюваних поки в справі двоє - сам Дмитро Крючков і тепер уже колишній керівник "Запоріжжяобленерго" Ігор Корніленко. Останній, за даними слідчих, ховається від українського правосуддя в Росії. Брати Суркіси спростовували свою причетність до діяльності Крючкова - хоча як свідчать телефонні розмови, він вів свою діяльність саме під їх керівництвом.

Роль братів Суркісів в схемі офіційно вивчають і в НАБУ - їх кілька разів викликали на допит, але поки в статусі свідків. Окрім встановлення причетних до злочину, детективи намагаються повернути частину втрачених грошей на рахунку напівдержавних обленерго - для цього через суди доводять незаконність тристоронніх контрактів за посередництва приватної фірми побіжного бізнесмена Крючкова.

За словами детектива Бюро Романа Войтюка, в даний час забезпечено відшкодування понад 150 млн грн. Крючков з 2016 року перебуває в міжнародному розшуку. Після затримання його правоохоронцями в 2018 році в Німеччині, він провів у в'язниці всього місяць. Німецький суд випустив Крючкова під заставу в 100 000 євро, взявши зобов'язання, що він не залишить Німеччину, поки вирішується питання його екстрадиції в Україну. Дмитро Крючков нещодавно знову під вартою. Він відмовився від спроби отримати політичний притулок і добровільно погодився на так званий екстрадиційний арешт: хоче щоб його швидше повернули в Україну. На свою екстрадицію Крючков чекає у в'язниці Штадельхайм - однієї з найбільших в Німеччині.

Журналістське розслідування про виведення коштів "Запоріжжяобленерго", "Черкасиобленерго" і "Харківобленерго", контрольний пакет яких належить державі,

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі