На Житомирщині вчителі перекрили трасу — вимагали виплатити зарплату і відпускні

Поділитися
На Житомирщині вчителі перекрили трасу — вимагали виплатити зарплату і відпускні Заборгованість по зарплатах у районі обчислюється десятками мільйонів
На 172 км автодороги Київ-Ковель вчителі району розпочали акцію і частково обмежили рух автотранспорту на міжнародній трасі

19 жовтня, з 10 ранку до 12 дня близько ста вчителів Лугинського району Житомирської області перекрили міжнародну трасу М-07 Київ-Ковель-Ягодин, яка веде в польське місто Люблін і яку в народі називають "Варшавка". Педагоги таким чином хотіли привернути увагу до невиплати заробітної плати з липня. Багато вчителів досі не отримали відпускних.

"Вимагаємо зарплату", "Де наші відпускні?", "Віддайте зароблене", "Вчителі теж люди", "Мельник, ми хочемо жити, а не виживати" (Петро Мельник - голова Лугинської ОТГ - ред.) дві години безперервно ходили по пішохідному переходу. На дорозі виникли пробки, прибула поліція.

"На 172 км автодороги Київ-Ковель мешканці району почали акцію і частково обмежили рух автотранспорту шляхом руху по пішохідному переходу. На місце події прибули патрульні та слідчо-оперативна група Лугинського відділу поліції. Близько 100 учасників акції протесту, вчителі навчальних закладів Лугинського району, рухаються пішохідним переходом, привертаючи таким чином увагу уповноважених посадових осіб до проблеми з виплатою заробітної плати", - інформує поліція.

За станом на 12.00 рух транспорту на автодорозі був повністю відновлений.

Про намір педагогів перекривати трасу стало відомо ще ввечері 18 жовтня: голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко написав про це в Facebook.

"До мене надійшло термінове повідомлення про те, що вчителі місцевих шкіл планують перекривати дорогу в знак протесту довгострокової невиплати зарплати. На найближчому засіданні уряду за участі міністра освіти і науки України Ганни Новосад буде вирішено питання виплати заробітної плати освітянам Лугинської ОТГ", – писав голова ОДА. 1 серпня 2019 на позачерговій сесії Житомирської облради керівник фінансового департаменту облдержадміністрації Леонід Мініч повідомив, що на зарплати педагогів області не вистачає майже 60 млн. грн., половина з цих коштів - освітнім закладам обласного центру. До моменту страйку сума боргу збільшилася.

Бюджетний комітет Верховної ради відхилив пропозиції освітнього комітету щодо збільшення на 5,1 млрд грн. видатків на оплату праці педагогів. Коштів на підвищення заробітної плати немає.

Нагадаємо, що ще будучи кандидатом в президенти Володимир Зеленський у своєму влогу заявив, що що українським вчителям можна підняти зарплатню до 4 тисяч доларів і на це потрібно "лише 200 мільйонів доларів на рік". Тоді кандидата висміяли щонайменше за невірний підрахунок, адже в Україні приблизно 0,5 млн педагогів. Згодом відео видалили, а про підвищення зарплат вчителям у Зеленського більше не згадували.

Зазначимо, що згідно із затвердженою влітку Кабінетом міністрів реформою оплати праці вчителів передбачалось збільшення оплати праці для всіх освітян від 20 до 70% вже наступного року, а також поетапне продовження підвищення зарплати для них до 2023 року до рівня чотирьох прожиткових мінімумів мінімального посадового окладу педагога.

Про новий законопроект та пропоновані зміни в системі освіти читайте в статті Оксани Онищенко "Молодильні яблука для закону про школу" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі