На Верецькому перевалі відкрили меморіальний комплекс бійцям Карпатської Січі

Фото
Поділитися
Верецький перевал став місцем загибелі понад 600 борців за українську державність на Закарпатті.

В селі Климець Сколівського району Львівської області на Верецькому перевалі відбулося офіційне відкриття Меморіального комплексу, де поховані бійці Карпатської Січі, які віддали свої життя в боротьбі за українську державність, повідомляє прес-служба Львівської облдержадміністрації.

На Верецькому перевалі поховані 22 січовики, всього тут загинули більше 600 бійців.

Як зазначив секретар Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті учасників антитерористичної операції, жертв війни та політичних репресій Святослав Шеремета, пошуки поховань почалися в 2008 році. Знайдених за цей час героїв перепоховали з військовими почестями на Меморіальному кладовищі.

"Січовиків угорці передали полякам на Верецькому перевалі. І потім їх після отримання наказу розстрілювали. Це були члени ОУН, які зі зброєю в руках захищали свою незалежну державу на Закарпатті. Вони представляли небезпеку для окупаційної влади. Їх вели по 7, по 5, по 20 осіб у різні частини перевалу і розстрілювали, скидали в споруди іта присипали землею", - розповів Шеремета.

У заходах також взяли участь віце-прем'єр з питань євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова Львівської ОДА Олег Синютка та голова облради Олександр Ганущин.

Створена у 1938 році парамилитарная організація "Карпатська Січ" після проголошення незалежності Карпатської України в березні 1939 року стала її збройними силами.

Незалежність Карпатської України було проголошено після Мюнхенської змови й окупації Чехословаччини нацистською Німеччиною, Угорщиною та Польщею, а також створення союзної Німеччині словацької держави.

Протягом 14-17 березня бійці Карпатської Січі вели оборонні бойові дії проти угорської армії – союзника гітлерівської Німеччини.

18 березня близько 600 полонених січовиків були розстріляні.

Докладніше читайте в матеріалі Миколи Вегеша "Велич і трагедія Карпатської України" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі