На кінець жовтня в Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії – МОЗ

Інфографіка
Поділитися
На кінець жовтня в Україні зареєстровано 20 випадків дифтерії – МОЗ Першу планову ревакцинацію дорослих, які раніше були щеплені, проводять у 26 років © politeka.net
Станом на 1 жовтня було щеплено 59% дітей віком до одного року та 52% дорослих.

В Україні станом на 28 жовтня зареєстрували 20 випадків дифтерії, з яких 18 – протягом цього місяця. Як розповіли у Центрі громадського здоров'я МОЗ, лабораторно було підтверджено п'ять випадків у Київській, Луганській, Хмельницькій, Закарпатській та Тернопільській областях.

Вказується, що станом на 1 жовтня було щеплено 59,5% дітей віком до одного року та 52,3% дорослих. Загалом щеплено лише 200 тисяч дітей віком до року та 1,5 млн дорослих. У Центрі здоров'я зазначили, що щеплення необхідне для створення антитоксичного імунітету, який запобігає важкому перебігу хвороби.

Для вакцинації дітей проти дифтерії, кашлюку, правця на першому році можуть використовуватися вакцини як з ацелюлярним (АаКДП), для ослаблених дітей, так і з цільноклітинним (АКДП) кашлюковим компонентом. Вакцини використовуються для щеплення дітей до 6 років 11 місяців 29 днів.

Читайте також: Дифтерія в Києві: троє хворих і сироватки вже немає

Вакцинація від дифтерії здійснюється у: два місяці (вперше), чотири місяці (вдруге), шість місяців (втретє). У 18 місяців проводиться ревакцинація. Ревакцинацію проти дифтерії у 6 років проводять анатоксином дифтерійно-правцевим (АДП). У 16 років - анатоксином дифтерійно-правцевим зі зменшеним вмістом антигену (АДП-м).

Дітям, старшим семи років, та дорослим, які не були щеплені або не мають даних щодо вакцинації, проводять щеплення АДП-м триразово. Ревакцинація дітей віком 15–18 років, які отримують щеплення поза Календарем профілактичних щеплень, здійснюється з мінімальним інтервалом у три роки після останнього щеплення для профілактики дифтерії та правця.

Першу планову ревакцинацію дорослих за віком та показаннями, які раніше були щеплені, проводять АДП-м у 26 років із плановою ревакцинацією через кожні 10 років.

У Центрі громадського здоров'я стверджують, що Україна забезпечена дозами вакцини від дифтерії "в достатній кількості в усіх регіонах".

Читайте також: Як захиститися від дифтерії: у МОЗ дали рекомендації

Нагадаємо, 1 серпня в Україні зафіксували перший у цьому році випадок захворювання на дифтерію. У Хмельницькому на дифтерію захворіла 21-річна мешканка міста, яка раніше пропустила щеплення за календарем.

21 жовтня до обласної клінічної лікарні Ужгорода було ушпиталено хворого на дифтерію студента з Індії, який навчається у місцевому університеті. Згодом на лікарняних ліжках опинились ще двоє студентів. Під час профілактичного обстеження студентів, які контактували із захворілими, фахівці виявили ще 15 носіїв збудника дифтерії. Через складну епідемічну ситуацію у місті Ужгородська міська рада ініціювала засідання міської протиепідемічної комісії.

У столичному ліцеї на Позняках лабораторно також підтверджений один випадок захворювання на дифтерію серед учнів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі