На Інститутській розбирають бруківку: слідчі дії щодо розстрілів протестувальників під загрозою

Фото
Поділитися
За даними ЗМІ такі дії не погоджував ні слідчий, ні прокурор.

На вулиці інститутській у Києві почали знімати бруківку для будівництва меморіалу Героям Небесної сотні, передає "Громадське". Такі дії загрожують проведенню слідчих експериментів у розслідуванні розстрілу протестувальників на Інститутській, які відбулися під час Революції Гідності у 2014 році.

За словами начальника управління спецрозслідувань Генпрокуратури України Сергія Горбатюка, ні слідчий, ні прокурор не давали згоди на початок робіт на вулиці Інститутській. Адже там прокуратура досі проводить слідчі експерименти, які ще мають продовжуватися щонайменше 2 тижні.

"Стало відомо від музейників, що такий дозвіл надала заступник Генерального прокурора Стрижевська Анжела. Самого листа ми не бачили й наданий він без відома слідчого і прокурора, що є незаконним з ознаками втручання в діяльність слідчого і прокурора", - зазначив Горбатюк і додав, що наразі готує листи до забудовника щодо призупинення робіт до завершення слідчих дій.

У свою чергу адвокат родин Небесної сотні Євгенія Закревська повідомила, що бруківку вже зняли безпосередньо з місця, яке раніше встановили як м місце поранення одного із протестувальників Євромайдану. За її словами, у справі про розстріли на Інститутській відповідне втручання унеможливлює проведення слідчого експерименту.

"Прямо на сьогодні, 13 травня, були заплановані слідчі експерименти в тій частині, де знімають бруківку... Весь минулий тиждень у нас тривали слідчі експерименти, і на цей тиждень теж були заплановані. Вони не те, що не завершилися, вони безпосередньо в активній фазі зараз", - сказала Закревська.

Захисниця додала, що на наразі на Інститутській тривають протистояння між представниками потерпілих та представниками музею.

Як повідомляв голова управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк, у справах про злочини проти учасників Євромайдану українські суди винесли 48 вироків. При цьому лише дев'ять із них стосуються реального позбавлення волі.

У січні слідство зібрало всі документи, необхідні для оголошення підозри причетним до розстрілів людей у Києві під час Революції Гідності 2014 року. За словами генерального прокурора України Юрія Луценка, підозрювані знищили більшу частину документів.

У грудні минулого року Юрій Луценко анонсував завершення на початку 2019 року чотирирічного розслідування розстрілів на Майдані, результати якого будуть представлені громадськості.

Нині у справах про злочини проти Євромайдану повідомлено про підозру понад 440 особам, стосовно 288 скеровані до суду обвинувальні акти, і є вже майже 50 вироків. Водночас реальний термін позбавлення волі отримав лише один чоловік - так званий "тітушка", який засуджений до чотирьох років колонії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі