МЗС висловило протест через продовження арешту військовополоненим морякам

Поділитися
МЗС висловило протест через продовження арешту військовополоненим морякам Напередодні в Москві військовополоненим українцям продовжили арешт на три місяці © Укрінформ
Міністерство закордонних справ вкотре наголосило на незаконності суду над військовополоненими українцями.

Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест у зв'язку із продовженням арешту українським військовополоненим морякам, яких російські силовики захопили у Керченській протоці в листопаді минулого року, йдеться у заяві МЗС. Зовнішньополітичне відомство вимагає звільнити полонених українців та надати довідки про стан їхнього здоров'я.

"Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв'язку із неправомірним рішенням Лефортовського районного суду Москви щодо продовження тримання під вартою 24 українських військовослужбовців, захоплених у полон Росією у водах Чорного моря, до 24 та 26 липня 2019 року", - йдеться у заяві.

В МЗС зазначили, що чергове закрите засідання щодо моряків доводить, що Росія усвідомлює незаконність судового процесу та намагання приховати кричущі факти порушення норм міжнародного права. У міністерстві пояснили, що РФ порушує Конвенцію ООН з морського права, якою встановлюється імунітет військових кораблів та членів їхніх екіпажів та Третю Женевську конвенцію про поводження з військовополоненими 1949 року.

"Ми вкотре вимагаємо від російської сторони негайно надати медичні документи про стан здоров'я та хід лікування поранених під час збройного захоплення Росією українських військовослужбовців, звільнити їх з-під варти та дозволити їм повернутись в Україну", - зазначили в зовнішньополітичному відомстві.

В МЗС висловили вдячність міжнародним партнерам України – Євросоюзу, США, Канаді та Швейцарії за солідарність у боротьбі за звільнення українських військовослужбовців з російського полону.

"Закликаємо світову спільноту посилити тиск на Російську Федерацію з тим, щоб усі 24 військовополонені були звільнені та повернуті додому якомога швидше", - підсумували в МЗС.

Напередодні Лефортовський суд Москви продовжив на три місяці термін тримання під вартою всім 24-ом військовополоненим морякам. Більшість українців РФ хоче утримувати під арештом до 24 липня, а поранених Андрія Артеменка, Андрія Ейдера та Сергія Сороку – до 26 липня.

Як відомо, 25 листопада 2018 року російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських сил Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали кілька моряків, в полон потрапили 24 українських військовослужбовці.

Усі військові, яких зараз тримають у СІЗО Москви, вимагають вважати себе військовополоненими і ставитися до них згідно з нормами Женевської конвенції.

Україна вказала на незаконність захоплення кораблів і "судів" над моряками, підкресливши, що перехід у Маріуполь здійснювався згідно з нормами міжнародного права. Позицію країни поділяють західні партнери, включаючи держави "Великої сімки".

16 квітня стало відомо, що Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права щодо звільнення моряків, яких Росія захопила в полон. Україна сподівається, що за лічені тижні Трибунал зобов'яже РФ звільнити військовополонених та кораблі.

Жодних міжнародно-правових підстав для кримінального переслідування моряків російська сторона не має. Докладніше читайте в матеріалі Олександра Чалого й Олександра Малиновського "Визволення українських військових моряків: окремі міжнародно-правові аспекти" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі