МЗС тепер зможе відмовляти в службі одруженим з іноземцями дипломатам - держсекретар

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
МЗС тепер зможе відмовляти в службі одруженим з іноземцями дипломатам - держсекретар © РБК-Україна
У новому законі зафіксували обов'язковість і плановість ротацій, і передбачили перебування працівників дипломатичної служби в розпорядженні.

У новому законі "Про дипломатичну службу" закріпили обов'язкове знання дипломатами двох іноземних мов, чого не було в попередньому законі від 2001 року. Також дипломат не зможе отримати підвищення, якщо не володіє однією іноземною мовою на рівні B1, а другою - на рівні B2, розповів в інтерв'ю DT.UA державний секретар Міністерства закордонних справ України Андрій Заєць.

"Ніхто не може перемогти в конкурсі на дипломатичну посаду, якщо не знає двох іноземних мов. При цьому хотів би зазначити: ні Дипакадемія, ні МЗС не є навчальними закладами. Ми нікого не будемо вчити мов з нуля. Це не наша функція. Наша функція - створити умови, щоби працівник підтримував знання мов і вдосконалював ті, які знає на недостатньому рівні", - сказав Заєць.

Також у новому законі зафіксували обов'язковість і плановість ротацій, і передбачили перебування працівників дипломатичної служби в розпорядженні.

"Тепер дипломат, який повертається з-за кордону і не може зайняти посаду свого рівня в центральному апараті, бо немає вільного місця, - буде закріплений за певним підрозділом, буде працювати і до півроку отримувати зарплатню", - додав держсекретар.

Цим законом врегульовується ситуація, коли чоловік дипломата є громадянами іншої держави. У минулому законі дипломату, який переміг на конкурсі, не могли відмовити в призначенні, якщо чоловік є, наприклад, громадянином РФ.

Така ситуація і незручна, і суперечить інтересам національної безпеки. Твитнуть Поделиться

В законі про дипслужбу прописано, що однією з підстав вступу на дипломатичну службу є "відсутність обставин, що можуть перешкоджати виконанню посадових обов'язків під час роботи в системі органів дипломатичної служби".

"Це означає, що ми в законний спосіб маємо можливість врегулювати ситуації, про які я говорив вище. Або, скажімо, спецслужби, відповідно до наявної в них оперативної інформації, попереджають про підвищену вербувальну уразливість переможця конкурсу. І тоді ми на законних підставах приймаємо відповідні рішення", - підкреслив держсекретар.

Детальніше про Закон України "Про дипломатичну службу" читайте в інтерв'ю оглядача DT.UA Володимира Кравченка з держсекретарем МЗС України Андрієм Заяцем "Дипломатична служба України: версія 2018" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі