МТОТ ініціює санкції проти установ, які проводять незаконні розкопки в Криму

Поділитися
МТОТ ініціює санкції проти установ, які проводять незаконні розкопки в Криму Проти установ, які проводять незаконні розкопки в Криму, мають запровадити санкції © strana.ru
Йдеться про запровадження санкцій до 28 юридичних осіб.

Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб (МТОТ) ініціювало запровадження санкцій до юросіб наукових та музейних установ, які проводять незаконні археологічні розкопки на території Криму. Про це повідомляє прес-служба відомства.

У МТОТ кажуть, що протягом п'яти років РФ активно проводить незаконні археологічні розкопки, участь у яких беруть незаконно зареєстровані кримські наукові установи. Так, за період 2014-2018 років Мінкультури РФ ухвалило понад 90 наказів про видачу дозволів на проведення археологічних розкопок на окупованій території Криму.

Міністерством було ідентифіковано низку фізосіб, що отримали дозволи на проведення цих розкопок. До 15 з них, які є громадянами Росії, указом президента від 19 березня застосовано санкції.

Зараз МТОТ ініціювало запровадження санкцій до 28 юросіб. Проект відповідного акту направили на погодження до органів держвлади, після чого його спрямують на розгляд уряду.

Повідомляється, що за даними Російської академії наук, лише під час розкопок в ході будівництва мосту через Керченську протоку було знайдено більше 1 мільйона археологічних артефактів. Однак проведення археологічних розкопок на тимчасово окупованій території суперечить низці актів міжнародного гуманітарного права.

Як відомо, на території Криму 16 березня 2014 року відбувся не визнаний світом "референдум" про статус півострова, за результатами якого Росія "включила" Крим до свого складу. Ані Україна, ані ЄС, ані США не визнали результати голосування на "референдумі". Президент РФ Володимир Путін два дні потому оголосив про "приєднання" Криму до Росії.

Дипломат Максим Кононенко у своїй статті для DT.UA пише, що російська окупація Криму - це надовго. На його думку, щоб надовго не перетворилося на назавжди, Україна повинна протиставити російському агресору послідовну, системну та консолідовану політику невизнання, розраховану на далеку перспективу.

Докладніше про необхідність активізації зусиль у цьому напрямку читайте в статті Кононенка "П'ять років окупації Криму: в пошуках політики невизнання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі