У МОЗ підписаний наказ про новий перелік протипоказань до вакцинації - Україна - dt.ua

МОЗ затверджений новий перелік протипоказань до щеплень

23 жовтня, 03:50 Роздрукувати

Тепер Мін'юст має забезпечити державну реєстрацію докумнта

Українці не довіряють вакцинації - і це складно переламати © pixabay.com

Міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька повідомила про наказ, яким затверджується новий перелік протипоказань до щеплень.

"Підписала наказ, яким актуалізований перелік медичних протипоказань до проведення профілактичних щеплень. Тепер слово за Міністерством юстиції України, яке повинно забезпечити державну реєстрацію цього наказу", – написала Скалецька в Facebook.

"Надмірний, обтяжений, інколи необґрунтований перелік протипоказань до проведення профілактичних щеплень був значною перепоною для досягнення високого рівня охоплення населення. Новий перелік протипоказів розроблено з урахуванням рекомендацій Національної технічної групи експертів з питань імунізації, які базуються на доказовій медицині та рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров'я і Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC).", - пояснила міністр появу нового переліку.

Крім того, вона нагадала, що одним із завдань уряду є забезпечення рівня охоплення щепленнями населення не нижче 95%.

Читайте також: ВООЗ внесла відмову від вакцинації в Топ-10 загроз людству

Тільки 29% жителів України вважають вакцини безпечними. Наша країна виявиласяодним з лідерів по недовірі до безпеки вакцин, на другому місці Японія, 34% жителів якої вважають вакцини безпечними.

Разом з тим, результати того ж опитування свідчать про те, 94% жителів України провели вакцинацію своїх дітей, хоча тільки 50% впевнені в ефективності вакцинації, а 35% не впевнені в її ефективності, але не заявили б і зворотного.

Опитування було проведене у  2018 році і включає в себе дані по 144 країн світу. Його результати свідчать про те, що 73% опитаних довіряють порадам медиків більше, ніж рідних і знайомих, в Україні цей показник сягає 70%. 79% опитаних вважають вакцини безпечними, а вірять в їхню ефективність 84%. Найбільш впевнені у безпечності вакцин жителі Руанди і Бангладеш.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >